Dziennik elektroniczny ˇ Forum ˇ Strona Główna ˇ Strona startowa środa, Październik 18, 2017
 Nawigacja  
Jak zaplanowaliśmy rok szkolny?
Wykaz podręczników
Jak oceniamy?
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Egzaminy
Warsztaty interdyscyplinarne
Projekt edukacyjny
Szkoła zimowa
Kontakty zagraniczne
Zajęcia pozalekcyjne
Indywidualny Plan Nauczania
Galeria
Forum
Strona Główna
Ekosik
Linki
Szukaj
Strona startowa
Poczta szkolna
Dokumenty szkolne
Classroom
 Rekrutacja 2017  
O nas...
Zasady, terminy...
Warunki finansowe
Potrzebne dokumenty
Jak do nas dojechać?
 Media o nas ...  
Piszą o nas...
 Nauczyciel z klasą  

Nauczyciel z klasą

 Szkoła z klasą  

Szkoła z klasą

 Nasze wyniki!  

CKE
Wyniki egzaminów gimnazjalnych decyzją Dyrektora CKE zostały utajnione
victoryCzęść humanistyczna
Część mat. - przyr.

Wskaźnik 2006-2008

 Tendencje rozwojowe  
EDUKACYJNA WARTOŚĆ DODANA
 Użytkowników Online  
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 230
Najnowszy Użytkownik: malgorzata_plucinska
 Witamy

Szkoła społeczna Fundacji Edukacji Społecznej EKOS

62-020 Swarzędz, ul. Stanisława Kwaśniewskiego 2
tel./fax 0618173849

gimnazjum@ekos.edu.pl

EKOS?  ŻEBYŚ WIEDZIAŁ!

EKOS
 W tym dniu uczniowie są jeszcze bardziej sympatyczni  
Dzień Nauczyciela 2017Sympatyczni uczniowie pamiętali o swoich sympatycznych nauczycielach. Wczesnym popołudniem wszyscy spotkaliśmy się w wielkiej swarzędzkiej hali sportowej. Wielu uczniów w tym roku przyczyniło się do udane zabawy: szkolna drużyna koszykarzy - znowu wygrała z nauczycielami, ale jedynie dwie tercje, wystąpił zespół śpiewaczy - podobał się tak bardzo, że koncert jutro powtórzy, Kaśka wymyśliła "głuchy telefon"... było bardzo wesoło, pieczę nad wszystkim sprawowali najstarsi - maturzyści. Wszystkim serdecznie Nauczyciele dziękują i życzliwie się uśmiechają - jutro też planują honorowo zmienić obuwie. Fotki TUTAJ.

Dodane przez witold_gromadzki dnia 17/10/2017 17:00
(0) Komentarzy ˇ (4) Czytań  Drukuj
 Wykład o malarstwie i kulturze Meksyku  
fridaW CK Zamek oglądać można od kilku dni wystawę "Frida i Diego. Polski kontekst". Frida Kahlo to niewątpliwie najsłynniejsza hiszpańska malarka, rozsławiona przez film z Salmą Hayek. Młodzi dziennikarze z "Ekosika" udali się we czwartek do Poznania, aby wysłuchać wykładu o kulturze Meksyku, ilustrowanego wierszami kilku poetów, fotografiami oraz reprodukcjami dzieł samej Fridy.Dowiedzieliśmy się, jakie znaczenie dla  współczesnego Meksyku ma kultura Indian oraz swoisty stosunek do śmierci. Teraz jesteśmy lepiej przygotowani, aby obejrzeć wystawę (którą można zwiedzać aż do 21 stycznia).

Dodane przez wioletta_michalek dnia 08/10/2017 22:46
(0) Komentarzy ˇ (7) Czytań  Drukuj
 Dobra zabawa - wbrew pogodzie  
podkowaPlanowaliśmy wycieczkę rowerową do Uzarzewa. Uczniowie klas 7a i 7b wraz z rodzicami do ostatniej chwili liczyli na to, że w sobotę będzie ładna pogoda. Niestety - orkan Ksawery nie przegnał wszystkich chmur, od rana siąpił deszcz i byliśmy zmuszeni zmodyfikować swoje plany. Spotkaliśmy się w sympatycznej stajni PODKOWA niedaleko szkoły, gdzie niejedna ekosowa impreza miała już miejsce. Nie udało  się nam ujeździć żadnego wierzchowca, ale za to były... gry stolikowe, kiełbaski, placki, a przede wszystkim rozmowy, rozmowy... Rodzice wszystkich obecnych uczniów wykazali się niezwykłą umiejętnością zapamiętywania i powtarzania imion:)

Dodane przez wioletta_michalek dnia 07/10/2017 19:16
Czytaj więcej ˇ (0) Komentarzy ˇ (17) Czytań  Drukuj
 Raz jeszcze otworzyliśmy bibliotekę  
Nowa biblioteka   Przez ostatnie lata nasza biblioteka stała się anachroniczna: książki  zamknięte w magazynie z możliwością wypożyczeń poprzez katalog internetowy. Od roku przygotowywaliśmy zmianę. To wielkie uwalnianie książek rozpoczęło się wraz z ostatnim dzwonkiem ubiegłego roku szkolnego. Najpierw wszystkie książki i czasopisma (blisko 10 tys. tomów) przenieśliśmy do sal lekcyjnych. Pozwoliło to na przebudowanie wnętrza. Potem nowe wyposażenie i instalację nowych urządzeń, a jednocześnie trwały prace nad nowym ułożeniem księgozbioru – tym razem w układzie rzeczowym. W tych wszystkich pracach brało udział kilkadziesiąt osób, ekipy budowlane, stolarze,doświadczeni biblitekarze z bibliotek swarzędzkich, ale też nasi nauczyciele i absolwenci. Od tego roku szkolnego biblioteka rozpoczęła nowe życie. Dziękując wszystkim, którzy swoją pracą i pieniędzmi się do tego przyczynili, życzę radości przebywania z książkami!
Metamorfozę tego miejsca i pierwszych czytelników możemy zobaczyć TUTAJ.

Dodane przez witold_gromadzki dnia 28/09/2017 14:18
(0) Komentarzy ˇ (20) Czytań  Drukuj
 Goszczą nas w Holandii  
Holandia 2016
   W innym składzie, ale wcale nie z mniejszymi emocjami polecieliśmy we wtorek kolejny raz do Holandii. Przyszły pierwsze widomości: "Zajęcia na uniwersytecie w Vissingen - uczyliśmy się, jak badać czystość wody na podstawie obserwacji żyjących w niej organizmów. Otrzymaliśmy również zadanie, by zbudować jak najtrwalszy most ze spaghetti. Most, który uniósł wiadro z 21 butelkami soku zbudował zespół dziewczęcy, w którym pracowała Marcysia!
Pozdrawiamy, miejsce nadal zachwyca;)"
"Kolejny ekscytujący dzień. Na początek wycieczka do Muzeum Wody. W 1953 roku Zelandię nawiedzila powódź,  w ktorej zginęly 1853 osoby, wielu ludzi straciło w niej cały swój dobytek. Muzeum nie pozwala zapomnieć,  jakim żywiołem jest woda, choć wdrożony po powodzi plan Delta, świadczy o niezwykłym talencie Holendrów do zarządzania nią.Poźniej wycieczka do lasu i długi spacer plażą. Jesteśmy cali, zdrowi i radośni. Pozdrawiamy "
"Niektórzy z nas pierwszy raz w życiu lepili pierogi, gotowali bigos lub robili kluski, ale kulinarnym wyzwaniom podołali znakomicie;)
Wymiana smaków i doświadczeń owocna!"
"A na koniec wspólne karaoke;)"
"Wracamy..."

 Pierwsze i kolejne foty TUTAJ.

Dodane przez witold_gromadzki dnia 28/09/2017 12:39
(0) Komentarzy ˇ (20) Czytań  Drukuj
 Nasz nauczyciel nagrodzony!  
PTCh2017
   W zeszłym tygodniu zakończył się jubileuszowy 60  zjazd Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Z tej okazji przyznano wybitnym nauczycielom chemii  wyróżnienia im. Zofii Matysikowej - twórcy współczesnej dydaktyki chemii. Sympatycznie zauważyć, że wśród 10 nauczycieli z całej Polski medal otrzymała nasza nauczycielka - prof. Agnieszka Michalska. O wyróżnieniu i jego patronce możemy przeczytać TUTAJ.

Dodane przez witold_gromadzki dnia 28/09/2017 12:10
(0) Komentarzy ˇ (17) Czytań  Drukuj
 Rocznica sowieckiej agresji na Polskę  
agresja 1939
"Uderzyć o świcie siedemnastego" - źródło: Tajna dyrektywa
 nr 16633 (14 września 1939 r.)

Kierunek: na zachód.
Data wypowiedzenia wojny: brak.
Cel: państwo polskie walczące trzeci tydzień z Niemcami.
Atakujący: wojska sowieckie.
Akcja zakończyła się powodzeniem, a IV rozbiór Polski stał się faktem.

Dodane przez wioletta_michalek dnia 19/09/2017 14:23
(0) Komentarzy ˇ (27) Czytań  Drukuj
 Działamy na terenie naszej gminy  
sukces2
Dziś deszcz nam nie przeszkodził... by wspomóc organizację II Półmaratonu Szpot Swarzędz, czyli dużej, lokalnej imprezy biegowej z udziałem zawodników polskich i zagranicznych. Przypadło nam w udziale wręczanie medali zawodnikom, którzy ukończyli dystans 21, 097 km. Znakomicie się w tej roli spisali: dwie Oliwie z klas 3aib, Aleks i Zosia J. z 2a oraz Janek i Grzegorz z 3b. A deszczyk jak kapuśniaczek stale siąpił... Dobrze, że humory nam dopisały.

Dodane przez beata_szafranska dnia 10/09/2017 21:32
(0) Komentarzy ˇ (38) Czytań  Drukuj
 Spotkania z rodzicami  
zabrania z rodzicami
Rozpoczęliśmy pełną parą! Już w przyszłym tygodniu  wszystkich rodziców zapraszamy na spotkania z wychowawcami, które odbędą się według następującego harmonogramu:
4 września, poniedziałek, 17.30 - klasa 7a i 7b SP,
5 września, wtorek, 17.30  - klasa 2a i 2b gimnazjum,
6 września, środa, 17.30  - klasa 3a i 3b gimnazjum.
Wszystkie spotkania rozpoczną się w sali wykładowej. Serdecznie zapraszamy.


Dodane przez anna_bialobrzeska dnia 01/09/2017 08:56
(0) Komentarzy ˇ (54) Czytań  Drukuj
 CHEMIA DLA OGNIOODPORNYCH  
węże faraonaHo, Ho! - było rzeczywiście ogniście! Iskrzyło, dymiło, chwilami ... bardzo...pachniało. Brawa dla licealistów i ich nauczyciela. FOTY TUTAJ.  
W tym roku mija 196 lat od momentu, w którym student medycyny Gilbert Wöhler wykonał doświadczenie nazywane dziś Wężami Faraona. Swoje obserwacje opisał jako: „(…) wijący się sam z siebie proces, produkt podobny do robaków, zwiększający wielokrotnie swoją objętość, powstaje bardzo lekki materiał w kolorze grafitu (…)” (Davis, 1940). Doświadczenie to znalazło zastosowanie podczas nagrywania pierwszych filmów science-fiction. Specjaliści od efektów specjalnych nakładali rodanek rtęci(II) na kamienie, a następnie je ogrzewali. Powstałe w wyniku rozkładu węże imitowały obce formy życia.

We wtorek, 5 września 2017 r., o godz. 16.30, na boisku szkolnym odbędzie się pokaz doświadczeń. Przygotowali go uczniowie II i III klasy Liceum dla wszystkich chętnych, którzy są „ognioodporni”.

Jesteście ciekawi, co zastępowało lampę błyskową stosowaną w XIX wieku w fotografii? Przyjdźcie obejrzeć efekty specjalne, jakie dla Was przygotowaliśmy. Pokażemy, co kryje się pod niezwykłymi nazwami pokazów: pasta do zębów dla słonia, wybuchająca woda, lokomotywa, strzelające bańki, fioletowe pary. Będą także ekologiczne Węże Faraona.


Dodane przez witold_gromadzki dnia 31/08/2017 13:58
(0) Komentarzy ˇ (47) Czytań  Drukuj
 Uwaga, uwaga - pierwszy raz w historii Szkoły zaczynamy z ... siedmioklasistami!  
Antoniewo 2017 - obóz adaptacyjny
Kończy się sierpień, skończyły się wakacje - startuje kolejny rok. Jak zawsze zaczęły pierwszaki obozem adaptacyjnym. Tym razem jednak trochę inaczej... na obóz wyjechali pierwszoklasiści  i ... siedmioklasiści. Takiego poziomu jeszcze w Szkole nie było! W piątek wrócili z wyjątkowego Antoniewa.  Foty TUTAJ.
Oficjalna inauguracja roku 2017/2018 odbyła sie w sobotę, 26 sierpnia. Foty TUTAJ . Może warto zauważyć, że najbliższe wakacje już w październiku - 12 dni!

Dodane przez witold_gromadzki dnia 20/08/2017 21:48
(0) Komentarzy ˇ (96) Czytań  Drukuj
Strona 1 z 100 1 2 3 4 > >>
 Logowanie  
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 Warto zobaczyć, co polecają:  
Biblioteka Publiczna w Swarzędzu
Pływalnia Wodny Raj
 Losowa fotografia