Dziennik elektroniczny ˇ Forum ˇ Strona Główna ˇ Strona startowa Czwartek, Lipiec 20, 2017
 Nawigacja  
Jak zaplanowaliśmy rok szkolny?
Wykaz podręczników
Jak oceniamy?
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Egzaminy
Warsztaty interdyscyplinarne
Projekt edukacyjny
Szkoła zimowa
Kontakty zagraniczne
Zajęcia pozalekcyjne
Indywidualny Plan Nauczania
Galeria
Forum
Strona Główna
Ekosik
Linki
Szukaj
Strona startowa
Poczta szkolna
Dokumenty szkolne
Classroom
 Rekrutacja 2017  
O nas...
Zasady, terminy...
Warunki finansowe
Potrzebne dokumenty
Jak do nas dojechać?
 Media o nas ...  
Piszą o nas...
 Nauczyciel z klasą  

Nauczyciel z klasą

 Szkoła z klasą  

Szkoła z klasą

 Nasze wyniki!  

CKE
Wyniki egzaminów gimnazjalnych decyzją Dyrektora CKE zostały utajnione
victoryCzęść humanistyczna
Część mat. - przyr.

Wskaźnik 2006-2008

 Tendencje rozwojowe  
EDUKACYJNA WARTOŚĆ DODANA
 Biblioteka  
Strona domowa
Katalog on-line
 Użytkowników Online  
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 230
Najnowszy Użytkownik: malgorzata_plucinska
 Przywitaliśmy ich piorunami i ulewnym deszczem! Kilkudziesięciu holenderskich uczniów gości od wczoraj w naszych domach.  
Wizyta Holendrów 2017

   Czekaliśmy na lotnisku z lekkim lękiem  – trochę bardziej jeszcze ulewny deszcz,  trochę więcej piorunów i pewnie wylądowaliby w … Warszawie lub Wrocławiu. Na szczęście ekstremalny deszcz nastąpił już po wylądowaniu. Powitanie było wyjątkowo serdeczne, bo się już znamy. Od rana realizujemy przygotowany program i cieszymy się, że pogoda dopisuje. Warto zobaczyć pierwsze i kolejne fotki.

Środa to podchody wokół Swarzędza, a w Poznaniu nauka pieczenia tradycyjnych rogali świętomarcińskich - są fotki! Czwartek: oczywiście Brama Poznania, ale też zmagania sportowe!

Piątek - spływ Wełną - mało wody na zdjęciach - mamy więcej zdjęć !, ale biesiadowania już sporo...

 Sobota: dzień ostatni, nie było rady... ta wizyta też musiała się skończyć, ale to wszystko co nas połączyło, już nie musi! 


Dodane przez witold_gromadzki dnia 07/06/2017 14:39
(0) Komentarzy ˇ (64) Czytań  Drukuj
 OBIEŻYŚWIAT  
Obieżyświat 2017

5 czerwca 2017 roku na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu odbył się finał konkursu geograficznego OBIEŻYŚWIAT. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Podróżujemy na krańce świata”. Szkołę naszą w konkursie reprezentowali uczniowie, którzy w etapie szkolnym zdobyli największa liczbę punktów, czyli Jakub Bączyk i Szymon Lewicki. Po kilkugodzinnych zmaganiach i przejściu trzech etapów nasza drużyna zdobyła II miejsce na 18 szkół startujących w finale. GRATULUJEMY!

Zdjęcia


Dodane przez dorota_indrzejczak dnia 07/06/2017 14:13
(0) Komentarzy ˇ (56) Czytań  Drukuj
 Było ekscytująco, zabawnie i słonecznie – kolorowy rajd za nami!  
Kolorowy Rajd 2017
   Jechaliśmy autobusami, pociągami, a potem pieszo – każda klasa swoją trasą. W tym roku meta w Dąbrówce Kościelnej. Dzięki życzliwości księdza proboszcza do dyspozycji mieliśmy dużą, pachnącą łąkę. Pierwsze przyjechały… ubikacje, potem nauczyciele organizatorzy, zaraz potem pierwsi rodzice ze stołami i ławkami i kolejni  z ciastami, napojami…  Jeszcze do południa przyszły pierwsze kolorowe klasy, zaraz potem kolejne i o 12.30 byliśmy już wszyscy razem. Rozpoczęły się konkurencje sprawnościowe – wymagały współpracy, refleksu i sprawności fizycznej….  Chwilami było bardzo, bardzo zabawnie.  Po podsumowaniu okazało się, że  wygrała klasa IA! Duże brawa.  Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomogli nam w organizacji rajdu. Nauczycielom organizatorom gratuluję perfekcji. Do zobaczenia na kolejnym rajdzie. Z tego jeszcze fotki!

Dodane przez witold_gromadzki dnia 03/06/2017 23:28
(0) Komentarzy ˇ (68) Czytań  Drukuj
 Dużo słońca dla trochę młodszych!  
Dzień Dziecka 2017   
   Sympatyczna okazja Dnia Dziecka sprawia, że wszyscy szkolni dorośli składają Wam dzisiaj życzenia radości chodzenia do szkoły, uśmiechniętych relacji z dorosłymi, pogody ducha i dużo zdrowia!

Dodane przez witold_gromadzki dnia 01/06/2017 11:19
(0) Komentarzy ˇ (44) Czytań  Drukuj
 XXI Szkolne Zawody Pływackie…  
pływanie

odbyły się na Pływalni „Wodny Raj” w Swarzędzu. Tradycyjnie  rywalizowaliśmy w stylu grzbietowym, dowolnym, klasycznym oraz sztafetach klasowych. W tym roku zawodnicy zmierzyli się ze sobą w stylu motylkowym. Emocji sportowych było sporo. Obserwowaliśmy radość ze zwycięstwa jednych i gorycz porażki innych zawodników. Kibice oglądający zawody z trybun  zagrzewali zawodników do sportowej walki okrzykami i chóralnymi śpiewami. Kibice klas 3b i 2b spisali się na medal.

Zawodnikom gratulujemy, kibicom i sędziom bardzo dziękujemy!! Wyniki i foto by Zosia J.

foto by Zuzia R.


Dodane przez beata_szafranska dnia 31/05/2017 23:53
(0) Komentarzy ˇ (45) Czytań  Drukuj
 Akademia Przydatnych Umiejętności  
WPN

Trzeci już wspólny wyjazd klas pierwszych odbył się pod znakiem niezłej pogody, dobrych humorów, kilku atrakcji i szoku tlenowego.                  W kaszubskich sceneriach spędziliśmy trzy dni, w czasie których  w trybie ciągłym delektowaliśmy się pięknem tamtejszej przyrody. Stawialiśmy pierwsze kroki przy budowie  mostów, zagród i szałasów mając do dyspozycji jedynie to co dała natura oraz kilka par rąk, nóż i sznurek. Uczyliśmy się udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu oraz jak przetransportować słusznej wagi ratownika medycznego. Ćwiczyliśmy nasze ciała wpinając się po drzewach oraz z nich zjeżdżając.  Uczyliśmy się gotować  smaczne potrawy i oryginalnie je podawać. Najlepiej miała komisja oceniająca efekty kulinarnych poczynań. Pobliskie lasy były świadkami realizacji szkoleniowych zadań taktycznych naszych podopiecznych. Oj, działo się, działo! I jak po tak intensywnie spędzonej wyciecze nie być zmęczonym:):)

Trochę zdjęć

Wychowawczynie Klas Pierwszych


Dodane przez beata_szafranska dnia 31/05/2017 21:20
(0) Komentarzy ˇ (48) Czytań  Drukuj
 Roztańczony Swarzędz na lekcji w Ekosie  
taniec

Wszyscy ci, którzy chcą pokazać, jak  cieszą się tańcem, mogą przyłączyć się do wielkiego tanecznego wydarzenia -  Roztańczony Swarzędz. W naszej szkole pojawiła się energiczna instruktorka, która nauczyła obie najbardziej roztańczone klasy - 1b i 2b - prostego układu tanecznego. Wiele osób chętnie wystąpi przed znanym artystą Andrzejem Piasecznym.  Pokaz odbędzie się  25 czerwca podczas Dni Swarzędza. By wziąć udział w akcji, wystarczy wysłać filmik przedstawiający swoją taneczną autoprezentację. Na koniec zajęć cztery najbardziej elokwentne uczennice klasy 2b udzieliły krótkiego wywiadu dla telewizji swarzędzkiej.

Fotki tutaj


Dodane przez wioletta_michalek dnia 31/05/2017 12:35
(0) Komentarzy ˇ (43) Czytań  Drukuj
 Kolorowy Rajd Ekosowy  
Rajd 2017Tegoroczny rajd odbędzie się w sobotę 3 czerwca i zakończy w Dąbrówce Kościelnej. Będzie kolorowo, sportowo i -miejmy nadzieję- słonecznie. Na mecie na strudzonych wędrowców czekać będą smakołyki przygotowane przez kochających Rodziców. Wszystkie klasy zmierzą się w konkurencjach wymagających sprytu, kreatywności, prędkości i ... bliskości. Do wygrania dzień wolny od zajęć. Zapraszamy!

Dodane przez elwira_kuszynska dnia 30/05/2017 10:02
(0) Komentarzy ˇ (45) Czytań  Drukuj
 3a i 3b na ruchomych wydmach!  
łeba 2
Dopisało nam wszystko: pogoda, przyroda, transport i okoliczności. Najważniejszym punktem programu był Słowiński Park Narodowy - pływaliśmy stateczkiem po jeziorze Łebsko (to 3. co do wielkości jezioro w Polsce), szliśmy na piechotę na ruchome wydmy, na szczęście poruszaliśmy się szybciej niż one. Łącka Góra okazała się wielką piaskownicą, w której można było tarzać się, turlać i zakopywać (się lub innych). Po wizycie w Wyrzutni Rakiet zastanawialismy się, czy wspaniała pogoda w Łebie jest wynikiem rozpylenia nad chmurami jodku srebra, czy po prostu mamy szczęście.
Wieczorami podziwiamy zachód słońca, gramy w ping-ponga, śpiewamy przy ognisku i już żałujemy, że jutro kończy się nasza ostatnia gimnazjalna wycieczka.


Ach te FOTKI

Dodane przez natalia_czajka dnia 25/05/2017 21:34
(0) Komentarzy ˇ (57) Czytań  Drukuj
 Dzieli nas 6565 km, ale każdego dnia jakby trochę mniej...  
Indie 2017
   Kolejny raz gościmy sympatycznych nauczycieli i uczniów Bal Bharati z Delhi w Indiach. Przylot w sobotę opóźnił się o kilka godzin w związku z niespodziewanie wydłużoną przesiadką w Niemczech. Mimo zmęczenia, niektórzy jeszcze w niedzielę odwiedzili Berlin i polskie morze. Dzisiaj w galowych szkolnych strojach rozpoczęli polską przygodę w Swarzędzu. Okazali się być niezwykle sympatyczni, weseli i otwarci na nowe kontakty. Więcej widać na fotach TUTAJ.
Przed nami bardzo ciekawy tydzień.
Nowe fotki ze spływu! Oj! mokro było bardzo... dobrze, że bylo słońce!
Kolejne dni za nami:wspólne projekty, posiłki, prezentacje, o wieczorach czy nawet nocach nie wspominając... poznajemy się bardziej. Dużą atrakcją dla naszych gości sa wielkopolskie lasy! Kolejne fotki już są!
Znowu nowe fotki - zajęcia sportowe i artystyczne: powstanie logo spotkania na koszulki!
Kolejny dzień kolejna atrakcja: Brama Poznania - już na fotkach.
Dzień pieczenia rogali! 
Finałowy wyjazd - Wrocław! - fotki czekają.
Był piknik, był ostatni wieczór... i pożegnanie - tylu emocji nikt się nie spodziewał. Jak się okazało na obu kontynentach płacze się z tych samych powodów. Są fotki.

Dodane przez witold_gromadzki dnia 15/05/2017 19:46
(49) Czytań  Drukuj
 Sportowy weekend  
medal

Miniony weekend upłynął w Swarzędzu pod hasłem sportu i aktywnego spędzania czasu.  

W sobotę na zmodernizowanym Stadionie Miejskim im. Mariana Zaporowskiego w Swarzędzu odbyły się I Igrzyska Młodzieży, w których uczestniczyli również nasi uczniowie. Do rywalizacji gimnazjalnej, czyli poniżej szesnastego roku życia, zgłosiło się  ośmioro chłopców: Szymon i Mikołaj z 1a, Wojtek, Kacper i Marcin z 2b, Michał, oraz dwóch Jakubów z 3a. Ponieważ podjęliśmy się zadania wręczenia pamiątkowych medali wszystkim uczestnikom biegów, dekorowanie naszych zawodników sprawiło nam sporo radości i satysfakcji. Dekoracją zajęły się: dwie Amelie, Oliwia, Wiktoria, Agata z 2a, Oliwia z 2b oraz Ala z 3a. FOTO

Natomiast w niedzielę...


Dodane przez beata_szafranska dnia 14/05/2017 22:57
Czytaj więcej ˇ (0) Komentarzy ˇ (72) Czytań  Drukuj
Strona 2 z 99 < 1 2 3 4 5 > >>
 Logowanie  
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 Szkoła warta polecenia  
gimnazjum nr 1 i I liceum ogólnokształcące w Swarzędzu
 Warto zobaczyć, co polecają:  
Biblioteka Publiczna w Swarzędzu
Pływalnia Wodny Raj
 Losowa fotografia  
 Ciekawy link  
Projekt
"Dziecięcy świat emocji"
grupy MIMIKA