Dziennik elektroniczny ˇ Forum ˇ Strona Główna ˇ Strona startowa Wtorek, Kwietnia 24, 2018
 Nawigacja  
Jak zaplanowaliśmy rok szkolny?
Wykaz podręczników
Jak oceniamy?
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Egzaminy
Warsztaty interdyscyplinarne
Projekt edukacyjny
Szkoła zimowa
Kontakty zagraniczne
Zajęcia pozalekcyjne
Indywidualny Plan Nauczania
Galeria
Forum
Strona Główna
Ekosik
Linki
Szukaj
Strona startowa
Poczta szkolna
Dokumenty szkolne
Classroom
 Rekrutacja 2018  
O nas...
Zasady, terminy...
Warunki finansowe
Potrzebne dokumenty
Jak do nas dojechać?
 Media o nas ...  
Piszą o nas...
 Nauczyciel z klasą  

Nauczyciel z klasą

 Szkoła z klasą  

Szkoła z klasą

 Nasze wyniki!  

CKE
Wyniki egzaminów gimnazjalnych decyzją Dyrektora CKE zostały utajnione
victoryCzęść humanistyczna
Część mat. - przyr.

Wskaźnik 2006-2008

 Tendencje rozwojowe  
EDUKACYJNA WARTOŚĆ DODANA
 Użytkowników Online  
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 231
Najnowszy Użytkownik: marcin_bazydlo
 WPN zdobyty  
JezioryWielkopolski Park Narodowy zdobyty został przez grupę nieustraszonych wędrowców z klas 7a i 7b pod wodzą mężnej tropicielki śladów D.Indrzejczak oraz nieugiętych A.Michalskiej i W.Michałek. Niestraszne nam były nocne trasy leśne, rzucające się pod nogi lisy, wykroty, chaszcze i trzęsawiska... Po dotarciu do Stacji Ekologicznej w środku puszczy, gdzie mielismy zamówiony nocleg, okazało się, że nikt nie zaginął  i że jeteśmy gotowi do następnego wyzwania, jakim było uszykowanie kolacji dla 30 osób. W sobotę od rana zamieniliśmy się w ekspedycję naukową, badającą florę, faunę, a zwłaszcza rzeźbę polodowcową najbliższej okolicy. Sprawnością fizyczną wykazaliśmy się, jadąc drezynami z Osowej Góry. Oby więcej takich wyjazdów:)
Zdjęcia

Dodane przez wioletta_michalek dnia 05/11/2017 07:54
(0) Komentarzy ˇ (119) Czytań  Drukuj
 II etap rozegrany...  
badminton

Mimo jesiennej aury sportowy duet, Marcin i Igor, już po raz drugi podczas trwających ferii jesiennych podjęli sportową rywalizację. Tym razem pojechali do Baranowa, gdzie skrzyżowali rakiety badmintonowe z deblami 6 poznańskich gmin. Losowanie nie było korzystne dla naszej reprezentacji, gdyż chłopcy trafili do mocniejszej grupy. Chłopaki wzięli sprawy w swoje ręce i powrócili do domu z medalami. Zajęli trzecie miejsce i awansowali do etapu rejonowego.  Gratulujemy!! Foto

 


Dodane przez beata_szafranska dnia 01/11/2017 22:09
(0) Komentarzy ˇ (127) Czytań  Drukuj
 Wakacje jesienne w rozjazdach, w szkole jednak pracowicie…  
Wakacje jesienne 2017

W  tegoroczne wakacje jesienne rozjechaliśmy się po świecie. Najpierw wyjechaliśmy w Tatry – wyjazd krótki, ale bardzo intensywny: chodziliśmy po górach, ale zeszliśmy też do jaskiń. Fotki TUTAJ.  

We wtorek rozpoczęła się wyprawa do Indii. Jesteśmy już w Dubaju – po dwudniowej przerwie polecimy dalej…. Fotki TUTAJ . A w szkole remonty – będą nowe tablice w kolejnych salach. Wszystkim życzę mądrego wypoczynku.


Dodane przez witold_gromadzki dnia 25/10/2017 14:16
(0) Komentarzy ˇ (169) Czytań  Drukuj
 I etap za nami ...  
badminton
Mimo jesiennej aury i wakacyjnego  spowolnienia są tacy, którym nieustannie trzeba ruchu i aktywności. Do nich z pewnością należą Marcin i Igor, którzy wzięli udział w  rozegranych dziś w Szkole Podstawowej w Paczkowie Mistrzostwach  Miasta i Gminy Swarzędz w  Badmintonie Chłopców i zajęli ... I miejsce. Chłopcy walczyli dzielnie, pokonując drużyny z Paczkowa, Zalasewa i Swarzędza. Już w poniedziałek czeka ich następna próba. Tym razem będą ...

Zdjęcia tutaj


Dodane przez anna_bialobrzeska dnia 24/10/2017 22:17
Czytaj więcej ˇ (0) Komentarzy ˇ (134) Czytań  Drukuj
 W tym dniu uczniowie są jeszcze bardziej sympatyczni  
Dzień Nauczyciela 2017Sympatyczni uczniowie pamiętali o swoich sympatycznych nauczycielach. Wczesnym popołudniem wszyscy spotkaliśmy się w wielkiej swarzędzkiej hali sportowej. Wielu uczniów w tym roku przyczyniło się do udane zabawy: szkolna drużyna koszykarzy - znowu wygrała z nauczycielami, ale jedynie dwie tercje, wystąpił zespół śpiewaczy - podobał się tak bardzo, że koncert jutro powtórzy, Kaśka wymyśliła "głuchy telefon"... było bardzo wesoło, pieczę nad wszystkim sprawowali najstarsi - maturzyści. Wszystkim serdecznie Nauczyciele dziękują i życzliwie się uśmiechają - jutro też planują honorowo zmienić obuwie. Fotki TUTAJ.

Dodane przez witold_gromadzki dnia 17/10/2017 17:00
(0) Komentarzy ˇ (153) Czytań  Drukuj
 Wykład o malarstwie i kulturze Meksyku  
fridaW CK Zamek oglądać można od kilku dni wystawę "Frida i Diego. Polski kontekst". Frida Kahlo to niewątpliwie najsłynniejsza hiszpańska malarka, rozsławiona przez film z Salmą Hayek. Młodzi dziennikarze z "Ekosika" udali się we czwartek do Poznania, aby wysłuchać wykładu o kulturze Meksyku, ilustrowanego wierszami kilku poetów, fotografiami oraz reprodukcjami dzieł samej Fridy.Dowiedzieliśmy się, jakie znaczenie dla  współczesnego Meksyku ma kultura Indian oraz swoisty stosunek do śmierci. Teraz jesteśmy lepiej przygotowani, aby obejrzeć wystawę (którą można zwiedzać aż do 21 stycznia).

Dodane przez wioletta_michalek dnia 08/10/2017 22:46
(0) Komentarzy ˇ (114) Czytań  Drukuj
 Dobra zabawa - wbrew pogodzie  
podkowaPlanowaliśmy wycieczkę rowerową do Uzarzewa. Uczniowie klas 7a i 7b wraz z rodzicami do ostatniej chwili liczyli na to, że w sobotę będzie ładna pogoda. Niestety - orkan Ksawery nie przegnał wszystkich chmur, od rana siąpił deszcz i byliśmy zmuszeni zmodyfikować swoje plany. Spotkaliśmy się w sympatycznej stajni PODKOWA niedaleko szkoły, gdzie niejedna ekosowa impreza miała już miejsce. Nie udało  się nam ujeździć żadnego wierzchowca, ale za to były... gry stolikowe, kiełbaski, placki, a przede wszystkim rozmowy, rozmowy... Rodzice wszystkich obecnych uczniów wykazali się niezwykłą umiejętnością zapamiętywania i powtarzania imion:)

Dodane przez wioletta_michalek dnia 07/10/2017 19:16
Czytaj więcej ˇ (0) Komentarzy ˇ (131) Czytań  Drukuj
 Raz jeszcze otworzyliśmy bibliotekę  
Nowa biblioteka   Przez ostatnie lata nasza biblioteka stała się anachroniczna: książki  zamknięte w magazynie z możliwością wypożyczeń poprzez katalog internetowy. Od roku przygotowywaliśmy zmianę. To wielkie uwalnianie książek rozpoczęło się wraz z ostatnim dzwonkiem ubiegłego roku szkolnego. Najpierw wszystkie książki i czasopisma (blisko 10 tys. tomów) przenieśliśmy do sal lekcyjnych. Pozwoliło to na przebudowanie wnętrza. Potem nowe wyposażenie i instalację nowych urządzeń, a jednocześnie trwały prace nad nowym ułożeniem księgozbioru – tym razem w układzie rzeczowym. W tych wszystkich pracach brało udział kilkadziesiąt osób, ekipy budowlane, stolarze,doświadczeni biblitekarze z bibliotek swarzędzkich, ale też nasi nauczyciele i absolwenci. Od tego roku szkolnego biblioteka rozpoczęła nowe życie. Dziękując wszystkim, którzy swoją pracą i pieniędzmi się do tego przyczynili, życzę radości przebywania z książkami!
Metamorfozę tego miejsca i pierwszych czytelników możemy zobaczyć TUTAJ.

Dodane przez witold_gromadzki dnia 28/09/2017 14:18
(0) Komentarzy ˇ (123) Czytań  Drukuj
 Goszczą nas w Holandii  
Holandia 2016
   W innym składzie, ale wcale nie z mniejszymi emocjami polecieliśmy we wtorek kolejny raz do Holandii. Przyszły pierwsze widomości: "Zajęcia na uniwersytecie w Vissingen - uczyliśmy się, jak badać czystość wody na podstawie obserwacji żyjących w niej organizmów. Otrzymaliśmy również zadanie, by zbudować jak najtrwalszy most ze spaghetti. Most, który uniósł wiadro z 21 butelkami soku zbudował zespół dziewczęcy, w którym pracowała Marcysia!
Pozdrawiamy, miejsce nadal zachwyca;)"
"Kolejny ekscytujący dzień. Na początek wycieczka do Muzeum Wody. W 1953 roku Zelandię nawiedzila powódź,  w ktorej zginęly 1853 osoby, wielu ludzi straciło w niej cały swój dobytek. Muzeum nie pozwala zapomnieć,  jakim żywiołem jest woda, choć wdrożony po powodzi plan Delta, świadczy o niezwykłym talencie Holendrów do zarządzania nią.Poźniej wycieczka do lasu i długi spacer plażą. Jesteśmy cali, zdrowi i radośni. Pozdrawiamy "
"Niektórzy z nas pierwszy raz w życiu lepili pierogi, gotowali bigos lub robili kluski, ale kulinarnym wyzwaniom podołali znakomicie;)
Wymiana smaków i doświadczeń owocna!"
"A na koniec wspólne karaoke;)"
"Wracamy..."

 Pierwsze i kolejne foty TUTAJ.

Dodane przez witold_gromadzki dnia 28/09/2017 12:39
(0) Komentarzy ˇ (120) Czytań  Drukuj
 Nasz nauczyciel nagrodzony!  
PTCh2017
   W zeszłym tygodniu zakończył się jubileuszowy 60  zjazd Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Z tej okazji przyznano wybitnym nauczycielom chemii  wyróżnienia im. Zofii Matysikowej - twórcy współczesnej dydaktyki chemii. Sympatycznie zauważyć, że wśród 10 nauczycieli z całej Polski medal otrzymała nasza nauczycielka - prof. Agnieszka Michalska. O wyróżnieniu i jego patronce możemy przeczytać TUTAJ.

Dodane przez witold_gromadzki dnia 28/09/2017 12:10
(0) Komentarzy ˇ (117) Czytań  Drukuj
 Rocznica sowieckiej agresji na Polskę  
agresja 1939
"Uderzyć o świcie siedemnastego" - źródło: Tajna dyrektywa
 nr 16633 (14 września 1939 r.)

Kierunek: na zachód.
Data wypowiedzenia wojny: brak.
Cel: państwo polskie walczące trzeci tydzień z Niemcami.
Atakujący: wojska sowieckie.
Akcja zakończyła się powodzeniem, a IV rozbiór Polski stał się faktem.

Dodane przez wioletta_michalek dnia 19/09/2017 14:23
(0) Komentarzy ˇ (122) Czytań  Drukuj
Strona 4 z 103 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
 Logowanie  
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 Warto zobaczyć, co polecają:  
Biblioteka Publiczna w Swarzędzu
Pływalnia Wodny Raj
 Losowa fotografia