Witamy gości z Holandii...
Dodane przez anna_bialobrzeska dnia 27/03/2018 23:51
Ostatni raz widzieliśmy się we wrześniu - w Middelburgu. To był czas na zawiązanie serdecznych kontaktów, które cały czas utrzymujemy. Dzisiaj o godzinie 18.45 witaliśmy ich na Ławicy. Nasi przyjaciele ze szkoły CSC Van de Perre z Holandii  będą gościć u nas do soboty. Powitanie było serdeczne i sympatyczne. Jutro pierwsze spotkania w szkole.
Powitanie na lotnisku :)
Dzień pierwszy - od rana spotkanie
w szkole, rozmowy, prezentacje przygotowane przez uczniów na temat Polski, Swarzędza, naszej szkoły; międzynarodowy  mecz siatkówki rozgrywany przy głośnym i energetycznym dopingu kibiców obu drużyn - wygrany 2:1 :). Po południu nauka lepienia pierogów i wykład na temat energii odnawialnej. Wieczorem urodziny Maartje :) Wszystkiego najlepszego, Maartje !
Dzień drugi - dzisiaj zwiedzamy Muzeum ...

Rozszerzona zawartość newsa
...Etnograficzne, gdzie zapoznamy naszych gości z polskimi zwyczajami wielkanocnymi i nauczymy się robić kraszanki. Potem wspólna wycieczka po Starym Rynku i trochę historii.  Po południu spróbujemy  opuścić pokoje tajemnic- co podobno nie jest łatwe, trzymajcie za nas kciuki! (Było trudne:() Wieczorem kręgle.
Dzień trzeci - trochę techniki; mieliśmy okazję zobaczyć, jak produkuje się szkło i ... samochody. Przed południem gościliśmy w hucie szkła w Antoninku i fabryce Volkswagena. Później film -  zachwycająca,  malowana obrazami historia Vincenta van Gogha. Wieczorem spotkaliśmy się ostatni raz w szkole, nasi goście mieli okazję spróbować tradycyjnych, wielkanocnych potraw, przygotowanych przez rodziców. Rozmowy, wspomnienia, na koniec zabawny quiz dotyczący naszych krajów i spotkań. Jutro dzień z rodzinami, potem spotkanie na lotnisku. To już ostatni dzień naszej wspólnej przygody - Tot ziens volgend jaar misschien. We zullen jullie missen!

Zdjęcia ...