Rozdaliśmy nagrody i wydaliśmy książkę!
Dodane przez witold_gromadzki dnia 23/04/2018 13:12

       W minioną sobotę 25. raz rozdaliśmy nagrody najlepszym uczestnikom konkursu „Złota Żaba” i „Złota Żabka”. W "Żabie" w dziedzinie języka polskiego i literatury nagrody otrzymały nasze uczennice: Patrycja Rogulska (trzecie wyróżnienie) i Marta Kubacka (szóste wyróżnienie). W matematycznej „Żabce”  laureatem został nasz uczeń Hubert Bączyk (8. miejsce). Biorąc pod uwagę, że w konkursach brało udział  12 099 uczniów -  gratulacje są tym serdeczniejsze.

      Zauważmy, że uroczystość uświetnili zaproszeni goście, przedstawiciele wielu samorządów, Uniwersytetów: im. A. Mickiewicza i Ekonomicznego  oraz nasi uczniowie śpiewający piosenki Wojciecha Młynarskiego. Odnotujmy też wielce udany debiut piosenkarski na ekosowej szkolnej estradzie, prof. Klaudyny Woszczyk!

      Z okazji jubileuszu „Żaby” Fundacja wydała z wyjątkową starannością wyjątkową książkę: „Lekcje twórczego myślenia ze Złotą Żabą” – zbiór zadań konkursowych z polskiego i matematyki z rozwiązaniami.  Jak napisali na okładce redaktorzy (znamy ich!): „Każdy nastolatek (i nie tylko) znajdzie w niej wiele okazji do intelektualnej zabawy i samodzielnego odkrywania radości z myślenia”. Tę książkę warto i trzeba mieć! FOTY TUTAJ!

W organizacji sobotniej uroczystości pomagało wielu uczniów naszych szkół – serdecznie dziękuję!