27-02-2017 02:54
Nawigacja
· Profile nauczania
· Jak zaplanowaliśmy rok szkolny?
· Jak oceniamy?
· Plan lekcji
· Dziennik elektroniczny
· Wykaz podręczników
· Egzaminy
· Warsztaty interdyscyplinarne
· Projekt edukacyjny
· Szkoła zimowa
· Kontakty zagraniczne
· Zajęcia pozalekcyjne
· Przedmioty na poziomie zaawansowanym
· Galeria
· Strona Główna
· Linki
· Szukaj
· Strona Startowa
· Ekosik
· Poczta szkolna
· Dokumenty szkolne
· Classroom
EKOS-MATH-GEOCACHING
Regulamin konkursu
Rekrutacja 2017
Profile nauczania
Wiecej o nas...
Regulamin
Wymagania egzaminacyjne
Przykładowe zadania
Potrzebne dokumenty
Jak do nas dojechać?
Wyniki matur
Wyniki 2005
Wyniki 2006
Wyniki 2007
Wyniki 2008
Wyniki 2009
Wyniki 2010
Wyniki 2011
Wyniki 2012
Wyniki 2013
Wyniki 2014
Szkoła z klasą

Szkoła z klasą

Media o nas ...
Piszą o nas...
Biblioteka
Strona domowa
Katalog on-line
Powitanie
logo

I Liceum Ogólnokształcące w Swarzędzu

szkoła społeczna Fundacji Edukacji Społecznej EKOS

- jedna z najlepszych niepublicznych szkół w Polsce w rankingu "Wprost"


Najlepsze liceum w Wielkopolsce wg rankingów:

"Gazety Wyborczej" (2009), "Perspektyw" (2014). "Perspektyw" (2016).EKOS

I Liceum Ogólnokształcące w Swarzędzu
62-020 Swarzędz,
ul. Stanisława Kwaśniewskiego 2
tel./fax 0618173849
liceum@ekos.edu.pl

EKOS?  ŻEBYŚ WIEDZIAŁ!

Przyjeżdżają goście z Chin i Ukrainy!
AisecW ramach współpracy z międzynarodową organizacją studentów AIESEC w nadchodzącym tygodniu lekcje odbywać będą: Zheningjing (Janina) He studentka międzynarodowej komunikacji  z University of Nottingham Ningbo China (gra na fortepianie, cytrze oraz śpiewa) i Kateryna Sements studentka ekonomii z Ukrainy.  Przygotowany plan zajęć przewiduje lekcje w każdej klasie. Tu NOWE fotki!
Zimowe współzawodnictwo…
śnieg

…czyli wyniki tegorocznych Szkolnych Zawodów Narciarskich i Snowboardowych, Muszyna 2017 zostały oficjalnie ogłoszone jeszcze w Muszynie. Pełna lista wyników została udostępniona uczniom.

Lista zwycięzców dalej....

Wielkopolska Liga Robotyki 2016/2017
robotykaPodczas ostatniego spotkania Wielkopolskiej Ligi Robotyki tematem zadania były zawody robotów sumo. Miło mi poinformować, że Jan Indrzejczak i Michał Roszak zajęli drugie miejsce, ustępując dopiero podczas finałowej walki. Wyniki pozostałych drużyn sprawiły, że umocnili się oni na pozycji lidera tegorocznej ligi. Bardzo dobry wynik osiągnęła również drużyna Jakuba Bączyka i Szymona Giernalczyka odpadając na etapie półfinałowym. Pozostałe drużyny Naszej Szkoły, mimo, że nie osiągnęły tak dobrych wyników, należy docenić za bardzo duże zaangażowanie.

Zdjęcia TUTAJ

Nareszcie ktoś się zlitował!
Kolos w zimiePogoda nie sprzyja - chorych przybywa. Nasza podatność na wirusy i bakterie w dużej mierze zależy od sposobu ubierania. Nie trzymajmy szalików i czapek w plecakach i kieszeniach - tam nas nie ochronią. Nie wybiegajmy ze szkoły rozpięci, a bywa, że i w butach ... tekstylnych. Sympatyczni artyści pomyśleli nareszcie też o ... kolosie. Tylko ... na głowie czegoś brakuje... Fotka TUTAJ wyraźnie pokazuje co już jest, a czego jeszcze nie ma...
Zaczarowany wieczór! Studniówka 2017
Studniówka 2017
Siła pomysłowości, wyobraźni i wielu godzin pracy rodziców, nauczycieli, uczniów IIA i samych maturzystów wyczarowała wieczór, który długo będziemy pamiętać. Zachwyt wchodzących wzbudziła najpierw sala, jeszcze większy polonez, a potem... a potem urocza zabawa pełna dobrej muzyki i wielu kasynowych niespodzianek. Duże brawa dla maturzystów! Długo pewnie przjdzie nam o tym sobotnim wieczorze opowiadać... Na początek kilka zapowiadających ciąg dalszy fotek TUTAJ! Długo oczekiwane nowe też!
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy …
Wielka Orkiestra

ponownie zagrała z naszym udziałem. Trudy Szkoły Zimowej nie zatrzymały nas dziś w domach. Kwestowaliśmy na ulicach Swarzędza wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Wolontariusze z naszej szkoły zebrali łącznie ok. 3500 złotych. Podziękowania za poświęcony czas i zebraną kwotę należą się uczniom:

klasy 1a Hani, Lidce, Małgosi, Oli K., Oli Ś., Patrycji, Zosi J., Zosi S., Zuzi, Mikołajowi W. i Szymonowi

klasy 1b Maciejowi

klasy IIA Zosi G. i Karolowi M.

Dziękujemy! :) FOTO

Jutro zmieniamy adres - przez 9 dni będziemy w Muszynie
szkoła zimowa 2017
Dzisiaj ostatnie lekcje przed szkołą zimową. Jutro rozpoczynamy podróż od dworca w Poznaniu. Uwagę przykuwają teraz prognozy pogody. Szkolny geograf uważa za najbardziej wiarygodną dla Muszyny  ustalaną w... Norwegii. Znajdziemy ją TUTAJ. Wygląda bardzo optymistycznie, ale zapowiada też siarczyste mrozy! Pamiętajcie o ciepłych ubraniach! Czapki i rękawice jadą z Wami!  Zawiera też obraz z wielu kamer z miejsc, w których zamierzamy być. W kolejnych dniach przekazywać będziemy też kolejne widomości i serwis fotograficzny.
Wyjechali! Mróz nie był tak straszny jak go opisywali, ale pociąg trochę się spóźnił. Pakowanie przebiegło sprawnie i bardzo szybko, ale...
Dziękujemy!
Mikołaj z prezentemi
W imieniu pani Barbary Kucharskiej pragniemy podziękować wszystkim rodzicom i nauczycielom za udział w kiermaszu świątecznym. który odbył się 10 grudnia 2016 roku. Dzięki Państwa hojności udało się nam zebrać 1000 złotych, który tuż przed świętami przekazaliśmy Stowarzyszeniu Przyjaciół Specjalnej Troski w Swarzędzu. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup potrzebnego stowarzyszeniu sprzętu lub na rehabilitację jego podopiecznych.
Jeszcze raz dziękujemy!
Klasa IIIA z wychowawcą
Sympatyczny prezent władz Swarzędza
Swarzędz

Od 1 stycznia uczniowie naszego liceum zamieszkali na terenie naszej gminy mogą bezpłatnie korzystać z usług Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej. Warunkiem jest posiadanie imiennego zaświadczenia. Można je otrzymać jedynie w Urzędzie Miasta i Gminy w Swarzędzu, ul. Rynek 1 (pokój 411) lub w siedzibie ZGK przy ul. Strzeleckiej 2 w Swarzędzu. Warunkiem wydania zaświadczenia jest okazanie legitymacji szkolnej potwierdzającej zamieszkanie na terenie gminy Swarzędz.

Powstanie wielkopolskie
więzienieKomunikat Naczelnej Rady Ludowej w sprawie wydarzeń poznańskich w dnia 27 grudnia (fragment): „{...) Wczoraj po południu, aa krótko
przed czwartą, nadciągały do miasta ż koszar na Jeżycach oddziały uzbrojonych żołnierzy niemieckich z 6 pułku grenadierów, (...) śpiewając niemieckie pieśni, wtargnęli do gmachu Naczelnej Rady Ludowej, zrywając tamże sztandary angielskie, amerykański i francuski. W dalszym pochodzie przez św, Marcin, ul, Wiktorii, Berlińską i Plac Wilhelmowski czynili to samo, wdzierając się zwłaszcza na Berlińskiej do domów prywatnych i zrywając tamże z balkonów chorągwie koalicyjne i amerykańskie, i polskie, które deptano nogami. Prowokacyjne zachowanie się gwałtowników niemieckich zwabiło nie przygotowaną na napaść i prowokację ludność polską, która wyległa na ulice. Tymczasem żołnierze niemieccy dotarli do Banku Związku, tu zdarli i znieważyli sztandary angielskie i amerykańskie i tu padł pierwszy strzał do dyrektorów, który na szczęście chybił (...).Ze strony polskiej zrazu nie odpowiadano, usiłowano dojść do jakiegoś porozumienia i uniknąć krwi rozlewu. Gdy jednak strzały nie ustawały, gdy szereg osób odniosło rany, Straż Ludowa poczęła odpowiadać na strzały i zarządziła środki bezpieczeństwa mające chronić przechodniów (...)
" „Kurier Poznański" nr 298 z 29 XII 1918 r.
"Uwierzymy kolejny raz, W jeszcze jedno Boże Narodzenie."
Święta2016
Na przekór temu co widzimy i słyszymy kolejny raz uwierzymy w radość Narodzenia. Nauczycielom, uczniom i ich rodzicom, absolwentom, wszystkim, którzy o nas pamiętają życzę na Święta spokoju i radości.
W kolejnym 2017 roku, który dla wielu będzie szczególny, życzę zdrowia i wielu uśmiechniętych dni.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Szkoła warta polecenia
gimnazjum nr 1 i I liceum ogólnokształcące w Swarzędzu
Warto zobaczyć, co proponują:
Biblioteka Publiczna w Swarzędzu
Losowa fotografia
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
Ciekawy link
Projekt
"Dziecięcy świat emocji"
grupy MIMIKA

Wygenerowano w sekund: 0.09 7,598,584 Unikalnych wizyt