17-01-2019 15:47
Nawigacja
· Profile nauczania
· Jak zaplanowaliśmy rok szkolny?
· Jak oceniamy?
· Plan lekcji
· Dziennik elektroniczny
· Wykaz podręczników
· Egzaminy
· Warsztaty interdyscyplinarne
· Projekt edukacyjny
· Szkoła zimowa
· Kontakty zagraniczne
· Zajęcia pozalekcyjne
· Przedmioty na poziomie zaawansowanym
· Galeria
· Strona Główna
· Linki
· Szukaj
· Strona Startowa
· Ekosik
· Dokumenty szkolne
· Classroom
Rekrutacja 2019/2020
Profile nauczania
Wiecej o nas...
Regulamin przyjmowania do Liceum 3-letniego i 4-letniego
Wymagania egzaminacyjne
Przykładowe zadania
Potrzebne dokumenty
Jak do nas dojechać?
Wyniki matur
Wyniki 2005
Wyniki 2006
Wyniki 2007
Wyniki 2008
Wyniki 2009
Wyniki 2010
Wyniki 2011
Wyniki 2012
Wyniki 2013
Wyniki 2014
Media o nas ...
Piszą o nas...
Szkoła z klasą

Szkoła z klasą

Francuski etap projektu Math 3.0 Amazing Trip through History
MATH 3.0W środę zaczęliśmy dzień od pracy zespołowej nad przygotowaniem plakatów o życiu i osiągnięciach wybranych matematyków. W ten sposób powstała kolekcja, która ustawiona w oś czasu przedstawia rozwój myśli matematycznej na przestrzeni wieków. Została ona wyposażona w rzeczywistość rozszerzoną w postaci filmów zawierających anegdoty z życia wybitnych matematyków zrealizowane przez nas samych.
Popołudnie spędziliśmy z panią Barbarą Melois - artystką teatru marionetek. Trzeba dodać, że Charleville-Mezieres słynie w całym świecie z festiwali teatrów marionetek. Nasza pani potrafiła wyczarować cały spektakl z kilku rolek taśmy klejącej i folli aluminiowej. Natchnieni jej pomysłami ruszyliśmy do pracy i przygotowaliśmy własne przedstawienia, które zyskały duży aplauz.

W czwartek znowu dzień wolny od nauki z okazji Wniebowstąpienia. Nasi partnerzy zorganizowali nam wycieczkę pociągiem do Paryża. Trzeba było oczywiście zameldować sie pod piramidą Luwru, przejść Alejami De champ elysee, zrobic zbiorowe zdjęcia pod Łukiem Triumfalnym i zamoczyć nogi w fontannie pod Wieżą Eiflla. Pogoda nam dopisała, najbardziej znana stolica świata nie rozczarowała.
Piątek spędziliśmy w szkole. Przedpołudnie upłynęło nam w salce teatralnej. Najpierw ogladaliśmy scenki z życia najbardziej znanych matematyków, by później przygotować i przedstawić własne kreacje aktorskie anegdot z życia Archimedesa i Newtona. Na początku byliśmy bardzo sceptyczni. Później okazało się, że i my potrafimy być bardzo kreatywni i sprawni językowo. Popołudnie wypełnione było podsumowaniami. Zostaliśmy nagrodzenie medalami. Ada wraz ze swoim międzynarodowym zespołem okazali sie najlepsi w rozwiązywaniu przygotowanych wcześniej zadań matematycznych. Agata wraz ze swoją grupą przygotowała najlepszy plakat wystawy pt "Wybitni matematycy na osi czasu". Samira wraz z Adą wyróżnione zostały za świetnie odegraną scenkę z życia Archimedesa. Natalia pięknie zaprezentowała zasługi polskiego matematyka Karola Borsuka  i podziękowała za zorganizowane zajęcia wręczając gospodarzom matematyczną grę jego autorstwa do szkolnej pracowni matematyki. Były też występy muzyczne oraz quiz znajomości krajów Unii Europejskiej. Dzień szkolny zakończyliśmy piknikiem na trawie.
Sobota upłynęła w rodzinach, w niedzielę pożegnanie i start busem na lotnisko. W Poznaniu byliśmy przed godziną 20.00.
Elżbieta Paluczek i Mariola Freyter
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Warto zobaczyć, co proponują:
Biblioteka Publiczna w Swarzędzu
Pływalnia Wodny Raj
Losowa fotografia
Wygenerowano w sekund: 0.11 11,385,946 Unikalnych wizyt