24-06-2018 16:41
Nawigacja
· Profile nauczania
· Jak zaplanowaliśmy rok szkolny?
· Jak oceniamy?
· Plan lekcji
· Dziennik elektroniczny
· Wykaz podręczników
· Egzaminy
· Warsztaty interdyscyplinarne
· Projekt edukacyjny
· Szkoła zimowa
· Kontakty zagraniczne
· Zajęcia pozalekcyjne
· Przedmioty na poziomie zaawansowanym
· Galeria
· Strona Główna
· Linki
· Szukaj
· Strona Startowa
· Ekosik
· Dokumenty szkolne
· Classroom
Rekrutacja 2018
Profile nauczania
Wiecej o nas...
Regulamin
Wymagania egzaminacyjne
Przykładowe zadania
Potrzebne dokumenty
Jak do nas dojechać?
Wyniki matur
Wyniki 2005
Wyniki 2006
Wyniki 2007
Wyniki 2008
Wyniki 2009
Wyniki 2010
Wyniki 2011
Wyniki 2012
Wyniki 2013
Wyniki 2014
Media o nas ...
Piszą o nas...
Szkoła z klasą

Szkoła z klasą

Wręczenie świadectw ukończenia Szkoły
Pożegnanie Maturzystów 2018
27 kwietnia 2018 r. odbyła się uroczystość pożegnania Maturzystów. Byli już uczniowie klasy IIIA otrzymali świadectwa ukończenia Szkoły (większość z nich z wyróżnieniem), nagrody i dedykacje. Troje uczniów - Marta, Wiktoria i Kacper - uzyskało Stypendium im. Ilony Wieścickiej dla najlepszych biologów wśród maturzystów.
Potem były wspomnienia, filmy, przemówienia i podziękowania. Uczniowie IIIA , ze wzruszeniem, podziękowali Rodzicom, Dyrekcji, Nauczycielom, Pani Ewie, Pani Uli i Panu Zygmuntowi - każdemu indywidualnie. Wzruszający i rodzinny charakter spotkania dodatkowo podkreśliło  wystąpienie Pana Dyrektora Witolda Gromadzkiego, który pożegnał Maturzystów "Listem do syna" Rudyarda Kiplinga.
Dyrekcji i Nauczycielom dziękowali również Rodzice. O oprawę uroczystości zadbali uczniowie klasy IIA z wychowawcą Damianem Pałką.
Trudno było się rozstać...
Fotorelacja w obiektywie Kasi.
Nagrody rozdane i książka wydana!
25 Złota Żaba

W miniona sobotę 25 raz rozdaliśmy nagrody najlepszym uczestnikom konkursu „Złota Żaba” i „Złota Żabka”.  W "Żabie" w dziedzinie języka polskiego i literatury nagrody otrzymały nasze uczennice: Patrycja Rogulska (trzecie wyróżnienie) i Marta Kubacka ( szóste wyróżnienie). W matematycznej „Żabce”  laureatem został nasz uczeń Hubert Bączyk ( 8 miejsce). Biorąc pod uwagę, że w konkursach brało udział  12 099 uczniów gratulacje są tym serdeczniejsze. FOTY TUTAJ

Zauważmy, że uroczystość uświetnili zaproszeni goście, przedstawiciele wielu samorządów, Uniwersytetów: im. A. Mickiewicza i Ekonomicznego  oraz nasi uczniowie śpiewający piosenki Wojciecha Młynarskiego. Odnotujmy też, wielce udany piosenkarski debiut na ekosowej szkolnej estradzie prof. Klaudyny Woszczyk!

Z okazji jubileuszu „Żaby” Fundacja wydała z wyjątkową starannością wyjątkową książkę: „Lekcje twórczego myślenia ze Złotą Żabą” – zbiór zadań konkursowych z polskiego i matematyki z rozwiązaniami.  Jak napisali na okładce redaktorzy ( znamy ich!): „Każdy nastolatek (i nie tylko) znajdzie w niej wiele okazji do intelektualnej zabawy i samodzielnego odkrywania radości z myślenia”. Tę książkę warto i trzeba mieć!

W organizacji sobotniej uroczystości pomagało wielu uczniów naszych szkół – serdecznie dziękuję!
Wywiadówka 14 kwietnia 2018 r.
SpotkaniaRodziców zapraszamy na spotkania z wychowawcami i nauczycielami, które odbędą się w sobotę 14 kwietnia 2018 r. Szczegółowy plan zamieszczamy tutaj.
II Dni Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
II Dni WIGE na UEUczniowie PZ z matematyki wzięli dziś udział w spotkaniu na Uniwersytecie Ekonomicznym z okazji II Dni Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej. Wysłuchali i obejrzeli prezentacje studenckich kół naukowych działających na tym wydziale.
Nadeszły Święta, nadeszła Jasność
Wielkanoc2007


Z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim życzymy słonecznych dni i radości.
II próba maturalna
II próba maturalna Od poniedziałku trwają maturalne egzaminy próbne. Uczniowie IIIA mają już za sobą pisemne egzaminy z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym, biologii, chemii i fizyki - na poziomie rozszerzonym.
Dzisiaj egzamin z matematyki na poziomie podstawowym i z geografii na poziomie rozszerzonym. Jutro odbędą się próby (na poziomie rozszerzonym) z języka niemieckiego i matematyki. Do matury majowej zostało 57 dni wytężonej nauki. Trzymamy kciuki.

Kolejny wykład Szkolnej Akademii Myślenia
Trybunał Konstytucyjny

Z wykładem: "Kto i dlaczego walczy o trybunały konstytucyjne?" przyjeżdża do nas prof. dr hab. Sławomira Wronkowska – Jaśkiewicz  sędzia Trybunału Konstytucyjnego. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.00 w piątek 2.03 w sali wykładowej. Zapraszam wszystkich nauczycieli, licealistów i uczniów klas 3 gimnazjum. Udział należy potwierdzić na udostępnionym formularzu do środy 28.02.

Nasz gość jest bardzo silnie związany z Wielkopolską. Profesor urodziła się w Poznaniu i tu też ukończyła studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 1971 obroniła doktorat pod kierunkiem profesora Zygmunta Ziembińskiego, w 1982 uzyskała stopień doktora habilitowanego nauk prawnych na podstawie rozprawy Problemy racjonalnego tworzenia prawa, nagrodzonej I nagrodą w konkursie redakcji „Państwa i Prawa”. W 1995 prezydent Lech Wałęsa nadał jej tytuł profesora....

To było ważne spotkanie. Lekcja odpowiedzialnego patriotyzmu! Fotki TUTAJ.

Zapraszamy na DRZWI OTWARTE
drzwi otwarte 2017
W sobotę, 3 marca - tradycyjnie  otworzymy nasze drzwi szerzej niż zwykle.  Wszystkich, którzy chcą się z nami uczyć od kolejnego roku oraz rodziców naszych uczniów zapraszamy na godzinę 10.00. Będzie można zobaczyć efekty pracy naszych licealistów, posłuchać ich,  poznać nas oraz uczestniczyć w kilku niespodziankach. Rodziców naszych przyszłych uczniów prosimy o telefoniczne potwierdzenie uczestnictwa w DRZWIACH OTWARTYCH pod numerem 618173849.
Sporo zabawy, śmiechu i niespodzianek.... Dalej sporo fotek i najważniejsze filmy! Dalej też nowe fotki pana Marka Mrówczyńskiego.

SAM: : "Jak możemy zobaczyć gen(y)?" - dr Tomasz Książczyk
SAM

Szkolna Akademia Myślenia zaprasza na kolejny wykład w czwartek 8 lutego o godz. 14.00. Zaproszenie przyjął dr Tomasz Książczyk, a odpowiadać będzie na pytanie: "Jak możemy zobaczyć gen(y)?".  Działalność naukowa naszego gościa związana jest z Instytutem Genetyki Roślin PAN w Poznaniu oraz z Zespołem Fizjologii Molekularnej i Cytogenetyki Roślin PAN. Współorganizator aktywności popularyzujących Instytut Genetyki Roślin PAN podczas „Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki” (2014-16). Zapraszam szczególnie licealnych biologów, ale też wszystkich nauczycieli i uczniów. Gimnazjalistów proszę o potwierdzenie udziału w wykładzie u wychowawcy.

STUDNIÓWKA 2018
Studniówka 2018

ŚWIATŁA, KAMERA, AKCJA! – W konwencji starego kina minęła Studniówka 2018.

Bal rozpoczął się tradycyjnie, i jak zwykle, wzruszająco – polonezem. Choreografia i wykonanie wzbudziły uznanie wśród obserwujących. Jedną ze ścian zdobiły portrety naszych maturzystów, fotografii wykonanych przez Zosię i Kacpra nie powstydziłby się uznany fotograf. Przerwy miedzy pląsami wypełniały kolejne sesje zdjęciowe – przy przygotowanej przez rodziców ściance. Efekty do obejrzenia wkrótce. Następnymi atrakcjami były konkurs filmowy przygotowany przez uczniów klasy IIA oraz film nagrany przez maturzystów.....

Inauguracyjny wykład Szkolnej Akademii Myślenia nie tylko dla matematyków
SAM

Naszym gościem będzie dr inż. Jakub Flotyński - pracownik Katedry Technologii Informacyjnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu - finalista Nagród Naukowych tygodnika „Polityka” 2017.

Wykład:  "Wirtualna i wzbogacona rzeczywistość - treść, urządzenia i zastosowania" odbędzie się w czwartek o godz. 13.00 w sali wykładowej.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Warto zobaczyć, co proponują:
Biblioteka Publiczna w Swarzędzu
Pływalnia Wodny Raj
Losowa fotografia
Wygenerowano w sekund: 0.10 10,257,985 Unikalnych wizyt