18-10-2018 12:32
Nawigacja
· Profile nauczania
· Jak zaplanowaliśmy rok szkolny?
· Jak oceniamy?
· Plan lekcji
· Dziennik elektroniczny
· Wykaz podręczników
· Egzaminy
· Warsztaty interdyscyplinarne
· Projekt edukacyjny
· Szkoła zimowa
· Kontakty zagraniczne
· Zajęcia pozalekcyjne
· Przedmioty na poziomie zaawansowanym
· Galeria
· Strona Główna
· Linki
· Szukaj
· Strona Startowa
· Ekosik
· Dokumenty szkolne
· Classroom
Rekrutacja 2019/2020
Profile nauczania
Wiecej o nas...
Regulamin przyjmowania do Liceum 3-letniego i 4-letniego
Wymagania egzaminacyjne
Przykładowe zadania
Potrzebne dokumenty
Jak do nas dojechać?
Wyniki matur
Wyniki 2005
Wyniki 2006
Wyniki 2007
Wyniki 2008
Wyniki 2009
Wyniki 2010
Wyniki 2011
Wyniki 2012
Wyniki 2013
Wyniki 2014
Media o nas ...
Piszą o nas...
Szkoła z klasą

Szkoła z klasą

Godziny pracy sekretariatu w czasie wakacji
Przerwa w pracyDo 10 sierpnia sekretariat będzie czynny w godzinach 10.00-12.00.
O północy maturzyści poznali wyniki egzaminów
okeTrochę bardziej OKE skomplikowała poznanie wyników maturalnych egzaminów w tym roku - o północy serwer spowolnił, ale prawie każdy do wyników dotarł w nocy. Prawie, bo Natalia poznała je dopiero w szkole. Zdali wszyscy. Wyniki szkolne są bardzo wysokie...
Plener fotograficzny 2018 na Cytadeli
Plener foto 2018 na CytadeliSzanowni Państwo, tematem tegorocznego pleneru był "Czas". A, że fotografowaliśmy na poznańskiej Cytadeli, spektrum do  interpretacji tegoż tematu było bardzo pojemne. Grupa foto w pełnym składzie. Pogoda dopisała. A nasze fotograficzne poszukiwania przedstawimy na kolejnej w szkole wystawie.
Fotoreportaż TUTAJ
Szkolna Akademia Myślenia kończy rok akademicki wykładem o najbardziej współczesnych osiągnięciach światowej medycyny
SAM
SAM kończy rok akademicki. Z wykładem: „Nowe możliwości leczenia immunologicznego chorych na raka płuca” przyjeżdża prof. Rodryg  Ramlau. Nasz gość jest kierownikiem Katedry i Kliniki Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, przewodniczącym Polskiej Grupy Raka Płuca.  Zapraszam, nie tylko licealistów – przyszłych lekarzy i biologów -  w najbliższy wtorek, 19.06. , godz. 8.30 do sali wykładowej.
Warsztaty terenowe z geografii.
storkowo

W niedzielę 10 czerwca grupa zapalonych geografów naszego liceum pod opieką prof. D. Indrzejczak udała się na trzydniowe zajęcia terenowe do Stacji Geoekologicznej UAM w Storkowie (Poj. Szczecineckie).

Pierwszego dnia pod okiem Kierownika Stacji p. prof. UAM dr hab. J. Szpikowskiego wykonywaliśmy pomiary przepływu wód rzeki Parsęty oraz jej dopływów. Pan Profesor zapoznał nas z programami badawczymi realizowanymi na terenie stacji oraz w zlewni górnej Parsęty. Zaprezentował stanowiska pomiarowe znajdujące się w jej pobliżu. Na koniec wysłuchaliśmy wykładu na temat środowisk polarnych na przykładach z Antarktydy i Spitsbergenu. ...

Zdjęcia

Rajd Ludwikowo 2018
Rajd Ludwikowo 2018
Rajd 2018 za nami. W sobotę, przy bardzo słonecznej pogodzie, sprawdzaliśmy "Czy przyroda ma figurę?". Klasy wyruszyły z różnych miejsc, żeby spotkać się na polu biwakowym w Ludwikowie w Puszczy Zielonce. W stylowych nakryciach głowy kolejne zespoły przekraczały metę rajdu. Tu na strudzonych wędrowców (i rowerzystów) czekały przygotowane przez rodziców stoły z napojami, owocami i innymi przysmakami. Rajdową rywalizację (i dzień wolny do wykorzystania w ustalonym terminie) wygrała klasa IIA.
Zdjęcia rajdowych figur tutaj.
Wycieczka IA i IB w Góry Stołowe
IA i IB 2018 miniatura
Jakie wspomnienia pozostaną po wycieczce klas IA i IB w Góry Stołowe? Na pewno piękne widoki: Szczeliniec, Błędne Skały, Białe Skały, śliczna trasa do Pasterki z falującymi jak morze kwietnymi łąkami. Poza tym Podziemne Miasto Osówka, gdzie pokonaliśmy w całkowitych ciemnościach trasę ekstremalną przez zalany wodą korytarz. Co jeszcze? Oczywiście spływ pontonami po Nysie Kłodzkiej, gdzie zmagaliśmy się nie tyle z nurtem rzeki, co z własnymi umiejętnościami pracy zespołowej (lub raczej z ich brakiem). No i chyba najważniejsze – bycie razem, rozmowy, granie, śpiewanie i gotowanie!
Zdjęcia TUTAJ
E(X)PLORY 2018
Explory

Miło mi Państwa zawiadomić, że na liście osób przyjętych do Programu Staży Badawczo-Rozwojowych E(x)plory 2018 realizowanych przez Fundację Zaawansowanych Technologii znalazło się troje uczniów z naszej szkoły - Iga Muszalska, Szymon Lewicki oraz Kacper Maciejewski. Nasi uczniowie swoje dwutygodniowe staże pod opieką mentora odbędą na Wydziale Biotechnologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Zwycięzcom GRATULUJEMY!

Wszystkim uczniom, którzy ubiegali się o przyjęcie do tegorocznego programu staży - dziękujemy za podjęty trud i zachęcamy do udziału w przyszłorocznej edycji.

AIESEC znowu w Ekosie!
Aisec

Within the framework of our long-standing cooperation with the international student organisation AIESEC we are really happy to host a guest from India, Akhil Bansal. Akhil (a student of DES Law College, Pune) is going to have lessons with all our students every day this week. We can't wait to learn interesting facts about India and hope these meeting will be fruitful for both sides.

Amerykanin w Swarzędzu
Indiana IUPUI
W najbliższy wtorek o godz. 12.10 odbędą się dla uczniów klas pierwszych warsztaty z grafiki komputerowej. Zajęcia przeprowadzi (wraz z amerykańskimi studentami) pan Clinton T. Koch, MS, ktory jest wykładowcą związanym z programem Technologia Grafiki Komputerowej (Computer Graphics Technology)Purdue School of Engineering and Technology na Indiana University Purdue University Indianapolis (IUPUI) w Indianapolis, IN (USA), gdzie prowadzi zajęcia obejmujące swą tematyką wszelkie aspekty animacji trójwymiarowej (3D) i efektów specjalnych. W czasie swojej pracy otrzymywał nominacje i nagrody dla wybitnych wykładowców. Zdjęcia tutaj.
Szkolne Zawody Pływackie Ekosiaków
Zawody Pływackie 2018

Środa, w tym tygodniu, to ważny dla nas dzień. Tego dnia około dwie trzecie naszej społeczności zanurzyło się w wodach „Wodnego Raju”. Podczas tegorocznych Szkolnych Zawodów Pływackich rywalizowaliśmy w pięciu konkurencjach ( styl grzbietowy, klasyczny, dowolny, motylkowy i sztafecie oraz dwóch kategoriach (chłopcy i dziewczęta…choć jedna z zawodniczek była kobietą, a jeden z zawodników z pewnością wiek chłopięcy ma już za sobąJ). Emocji o różnym zabarwieniu podczas zawodów nie brakowało. Była radość z odniesionych zwycięstw, euforia i zadowolenie, gdy cel został osiągnięty, ale także smak porażki, bo przecież liczyło się na więcej i łzy spowodowane odmową współpracy organizmu z ambicjami zawodnika, na kawałach Żartownisia kończąc. Bardzo udane zawody, bo zawodnicy i ich kibice nie zawiedli. Ogłoszenie wyników już wkrótce.

FOTO wkrótce... TUTAJ kilka pierwszych...i pozostałe

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Warto zobaczyć, co proponują:
Biblioteka Publiczna w Swarzędzu
Pływalnia Wodny Raj
Losowa fotografia
Wygenerowano w sekund: 0.11 10,787,458 Unikalnych wizyt