16-01-2019 04:44
Nawigacja
· Profile nauczania
· Jak zaplanowaliśmy rok szkolny?
· Jak oceniamy?
· Plan lekcji
· Dziennik elektroniczny
· Wykaz podręczników
· Egzaminy
· Warsztaty interdyscyplinarne
· Projekt edukacyjny
· Szkoła zimowa
· Kontakty zagraniczne
· Zajęcia pozalekcyjne
· Przedmioty na poziomie zaawansowanym
· Galeria
· Strona Główna
· Linki
· Szukaj
· Strona Startowa
· Ekosik
· Dokumenty szkolne
· Classroom
Rekrutacja 2019/2020
Profile nauczania
Wiecej o nas...
Regulamin przyjmowania do Liceum 3-letniego i 4-letniego
Wymagania egzaminacyjne
Przykładowe zadania
Potrzebne dokumenty
Jak do nas dojechać?
Wyniki matur
Wyniki 2005
Wyniki 2006
Wyniki 2007
Wyniki 2008
Wyniki 2009
Wyniki 2010
Wyniki 2011
Wyniki 2012
Wyniki 2013
Wyniki 2014
Media o nas ...
Piszą o nas...
Szkoła z klasą

Szkoła z klasą

Wielkie malowanie
plastykaDziwne zaczęlo się dziać już we wtorek 26 września, gdy pochłonięta sprzątaniem holu i korytarza B IA odkryła tajemnicze białe ślady stóp na wymiecionych podłogach. Co gorsza, po powtórnym posprzątaniu ślady pojawiły się ponownie... Nikt nie domyślał się, że w sali numer 8 odbywa się potajemne mieszanie... .
Tajemnica wyjaśniła się dopiero w środę, kiedy to uczniowie poszczególnych klas, ku swej nieukrywanej satysfakcji, zostali wyrwani z lekcji i poddani plastycznym torturom. Efektem było barwnie zamalowane boisko szkolne i niektóre koszulki i spodnie. Sprawcy całego zamieszania - Pan Dyrektor Witold Gromadzki i Pani Profesor Małgorzata Plucińska przyglądali się powstałemu obrazowi z dużym znawstwem i nieukrywaną satysfakcją. Co powstało, zobaczcie sami!
Comenius - spotkanie robocze
AktualnościW dniach 24-27 w I Liceum Ogólnokształcącym Fundacji Edukacji Społecznej "EKOS" w Swarzędzu odbyło się spotkanie robocze nauczycieli z zaprzyjaźnionych szkół biorących udział w projekcie. Gościliśmy 9 osób z 5 państw Unii Europejskiej: Walii, Francji, Włoch, Holandii i Niemiec. Celem spotkania było ustalenie szczegółowego planu pracy na rok szkolny 2006/2007, zaplanowanie końcowego spotkania uczniów i nauczycieli w Holandii oraz prace wstępne nad nowym projektem na kolejne 3 lata współpracy. W ramach spotkania nauczyciele zwiedzili również Wrocław (Panorama Racławicka, Ostrów Tumski wraz z Katedrą, Uniwersytet, Stary Rynek) i Poznań (Stary Rynek, Fara, Malta).
Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć ze spotkania.
"Nasi" na Festiwalu Nauki
Biologia

W ostatni piątek i sobotę - 22-23 września – na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu miała miejsce II edycja Ogólnopolskiego Festiwalu „Nauki Przyrodnicze na Scenie 2” pod przewodnictwem prof. dr hab. Wojciecha Nawrocika.

Ponad 250 uczestników prezentowało swoje prace w trzech sekcjach:

  • demonstracje (15 zespołów)

  • prezentacje multimedialne (27 zespołów)

  • spektakle teatralne (12 zespołów)

Ekos” reprezentowany był przez zespół prof. Ewy Jasiak (w składzie Aleksandra Gradecka, Michał Matuszewski, Adam Sytek) przedstawiający prezentację multimedialną „Rola układu odpornościowego w powstawaniu alergii” oraz grupę, której opiekunem była prof. Ewa Michalska-Czajka.

Sztuka „Bromeo i Sodia, czyli Absurdalna Ballada o Przemijaniu” - napisana, wyreżyserowana i przedstawiona przez zespół w składzie: Joanna Brenk, Joanna Francuzik, Ewa Kowalczuk, Monika Kowalczyk, Marta Nowak, Agnieszka Sowisło, Piotr Kostrzewa, Jakub Łabędzki, Tomasz Rybarczyk, Dominik Sipiński, Marek Stefański, Jacek Stróżyński, Paweł Strzelecki. Krzysztof Czajka, Mateusz Grześkowiak, Łukasz Macyszyn - została przez Jury Festiwalu oceniona najwyżej spośród przestawień prezentowanych przez 12 zespołów z całej Polski i zajęła I miejsce w kategorii spektakli teatralnych. GRATULUJEMY i zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z przedstawienia.

Spośród laureatów Jury Festiwalu wytypuje delegację polską, która na Europejskim Festiwalu"Science on Stage 2" w Grenoble (Francja), w dniach 2-6 kwietnia 2007 prezentować będzie w języku angielskim swoje prace.

Bańkowe szaleństwo
Przerwa w pracyW piątek, 22 września, około godziny 12.45 - ku zdziwieniu przechodniów - nad boiskiem szkolnym Ekosu zaczęły się unosić mydlane bańki. Okazało się, że to uczniowie i nauczyciele z równym zapałem oddawali się bańkowemu szaleństwu. Niektórym wychodziło nadzwyczajnie. Szkoda, że za rozmiar baniek nikt nie stawiał stopni:) Ciekawe, kto za tym stoi i co nas jeszcze czeka...
Plan warsztatów nadobowiązkowych
Zajęcia nadobowiązkowe
Warunki uczestnictwa w warsztatach nadobowiązkowych
  1. Uczeń, który chce uczestniczyć w warsztatach nadobowiązkowych składa wychowawcy pisemną deklarację uczestnictwa w zajęciach.

  2. O rozpoczęciu poszczególnych typów zajęć decyduje ilość zgłoszonych uczestników ( co najmniej 6 osób)
  3. Rezygnacja z uczestnictwa w zajęciach możliwa jest po zaliczeniu trymestru.
  4. Uczeń, który chce zrezygnować z zajęć musi zgłosić ten fakt nauczycielowi prowadzącemu przynajmniej na tydzień przed zakończeniem trymestru.
Plan zajęć i program prezentacji znajduje się tutaj.
Oferty warsztatów nadobowiązkowych
AktualnościKochani !

Od 18.09. rozpoczynają się warsztaty nadobowiązkowe. W korytarzu A wisi plan zajęć i oferty.
Przeczytajcie oferty i wybierajcie!
Jeśli chcecie poznać szczegóły, przyjdźcie na spotkania z prowadzącymi,
które odbędą się w przyszłym tygodniu.
Pamiętajcie, jedynym warunkiem uczestnictwa w warsztatach
jest wypełnienie do 15 września deklaracji i dotrzymanie zobowiązania uczestniczenia w zajęciach.
Deklaracje otrzymacie od wychowawców.
Przyjemności!

Obiady na długiej przerwie
WZOREM ROKU UBIEGŁEGO OD WTORKU 29.08.2006 R. MOŻNA ZAMAWIAĆ CIEPŁE POSIŁKI, KTÓRE BĘDą SPOŻYWANE W CZASIE PRZERWY W GODZ. 12.40 – 13.05 W SALI NR 2. POSIŁKI, W SYSTEMIE CATERINGU DOSTARCZAĆ BĘDZIE PIZZERIA PRIMAVERA.

ZAMÓWIENIA NALEŻY SKŁADAĆ W SEKRETARIACIE W GODZ. 10.05 - 10.15 NA TEN SAM DZIEŃ. ZAMAWIAJąC PROSZĘ PRZYNOSIĆ ODLICZONE PIENIąDZE.

 

Początek roku szkolnego
Dziennik
Wszystkim nam - uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom pomocniczym - życzę roku pracowitego i uśmiechniętego.
Od tego roku dziennik dla wszystkich w nowej szacie. Mamy nadzieję, że bardziej przyjaznej. Kody nie ulegają zmianie. Mimo że wydaje się prosty, nie obyło się bez kursu - zobacz zdjęcia. Wszystkim uczniom życzę w nim sprawiedliwych i wysokich ocen. Rodzicom satysfakcji i spokoju w ich oglądaniu, a nauczycielom podobnych uczuć w ich wpisywaniu.
Witold Gromadzki
Spotkania wychowawców z rodzicami
Zajęcia nadobowiązkoweW przyszłym tygodniu odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami, według następującego harmonogramu:
klasa I - w poniedziałek, 4 września o godz. 17.00,
klasa II - we wtorek, 5 września o godz. 17.00,
klasy III- w środę, 6 września o godz. 17.00,
Wszystkie spotkania rozpoczną się w sali wykładowej.
No to zaczynamy!
AktualnościOdliczanie zakończone! Wszystkim życzymy owocnej i pełnej zapału pracy w nowym roku szkolnym!
Listy podręczników na rok szkolny 2006/2007
BibliotekaPodajemy wykaz podręczników na rok szkolny 2006/2007. Jeśli podręczniki ma zakupić Szkoła, proszę opisać (otrzymany tradycyjną pocztą) wykaz imieniem i nazwiskiem dziecka, złożyć swój podpis oraz zaznaczyć pozycje do zakupienia w kolumnie "ZAMAWIAM". Do dnia 20 lipca br. należy zwrócić do sekretariatu spis podręczników i wpłacić zaliczkę na zakup podręczników w kwocie 350 PLN w kasie lub na konto Szkoły.
Violetta Misiołek, Sekretarz Szkoły
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Warto zobaczyć, co proponują:
Biblioteka Publiczna w Swarzędzu
Pływalnia Wodny Raj
Losowa fotografia
Wygenerowano w sekund: 0.11 11,379,166 Unikalnych wizyt