16-08-2018 12:31
Nawigacja
· Profile nauczania
· Jak zaplanowaliśmy rok szkolny?
· Jak oceniamy?
· Plan lekcji
· Dziennik elektroniczny
· Wykaz podręczników
· Egzaminy
· Warsztaty interdyscyplinarne
· Projekt edukacyjny
· Szkoła zimowa
· Kontakty zagraniczne
· Zajęcia pozalekcyjne
· Przedmioty na poziomie zaawansowanym
· Galeria
· Strona Główna
· Linki
· Szukaj
· Strona Startowa
· Ekosik
· Dokumenty szkolne
· Classroom
Rekrutacja 2018
Profile nauczania
Wiecej o nas...
Regulamin
Wymagania egzaminacyjne
Przykładowe zadania
Potrzebne dokumenty
Jak do nas dojechać?
Wyniki matur
Wyniki 2005
Wyniki 2006
Wyniki 2007
Wyniki 2008
Wyniki 2009
Wyniki 2010
Wyniki 2011
Wyniki 2012
Wyniki 2013
Wyniki 2014
Media o nas ...
Piszą o nas...
Szkoła z klasą

Szkoła z klasą

Zapraszamy na DRZWI OTWARTE
drzwi otwarte 2017
W sobotę, 3 marca - tradycyjnie  otworzymy nasze drzwi szerzej niż zwykle.  Wszystkich, którzy chcą się z nami uczyć od kolejnego roku oraz rodziców naszych uczniów zapraszamy na godzinę 10.00. Będzie można zobaczyć efekty pracy naszych licealistów, posłuchać ich,  poznać nas oraz uczestniczyć w kilku niespodziankach. Rodziców naszych przyszłych uczniów prosimy o telefoniczne potwierdzenie uczestnictwa w DRZWIACH OTWARTYCH pod numerem 618173849.
Sporo zabawy, śmiechu i niespodzianek.... Dalej sporo fotek i najważniejsze filmy! Dalej też nowe fotki pana Marka Mrówczyńskiego.

SAM: : "Jak możemy zobaczyć gen(y)?" - dr Tomasz Książczyk
SAM

Szkolna Akademia Myślenia zaprasza na kolejny wykład w czwartek 8 lutego o godz. 14.00. Zaproszenie przyjął dr Tomasz Książczyk, a odpowiadać będzie na pytanie: "Jak możemy zobaczyć gen(y)?".  Działalność naukowa naszego gościa związana jest z Instytutem Genetyki Roślin PAN w Poznaniu oraz z Zespołem Fizjologii Molekularnej i Cytogenetyki Roślin PAN. Współorganizator aktywności popularyzujących Instytut Genetyki Roślin PAN podczas „Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki” (2014-16). Zapraszam szczególnie licealnych biologów, ale też wszystkich nauczycieli i uczniów. Gimnazjalistów proszę o potwierdzenie udziału w wykładzie u wychowawcy.

STUDNIÓWKA 2018
Studniówka 2018

ŚWIATŁA, KAMERA, AKCJA! – W konwencji starego kina minęła Studniówka 2018.

Bal rozpoczął się tradycyjnie, i jak zwykle, wzruszająco – polonezem. Choreografia i wykonanie wzbudziły uznanie wśród obserwujących. Jedną ze ścian zdobiły portrety naszych maturzystów, fotografii wykonanych przez Zosię i Kacpra nie powstydziłby się uznany fotograf. Przerwy miedzy pląsami wypełniały kolejne sesje zdjęciowe – przy przygotowanej przez rodziców ściance. Efekty do obejrzenia wkrótce. Następnymi atrakcjami były konkurs filmowy przygotowany przez uczniów klasy IIA oraz film nagrany przez maturzystów.....

Inauguracyjny wykład Szkolnej Akademii Myślenia nie tylko dla matematyków
SAM

Naszym gościem będzie dr inż. Jakub Flotyński - pracownik Katedry Technologii Informacyjnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu - finalista Nagród Naukowych tygodnika „Polityka” 2017.

Wykład:  "Wirtualna i wzbogacona rzeczywistość - treść, urządzenia i zastosowania" odbędzie się w czwartek o godz. 13.00 w sali wykładowej.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy..
Wielka Orkiestra
... znów zagrała.Tym wraz z Orkiestrą kwestowaliśmy na rzecz oddziałów neonatologicznych, by wyrównać szanse leczenia noworodków poprzez doposażanie tych oddziałów w specjalistyczny sprzęt ratujace życie i zdrowie dzieci. W tym roku ustanowiliśmy dwa rekordy. Jeden w ilości kwestująch uczniów. Chęć uczestniczenia w tym przedsięwzięciu zgłosiła ponad czterdziestoosobowa grupa. I drugi, w ilości zebranych datków. Łącznie zebraliśmy 7017, 26 złotych. Bardzo dziękuję za pomoc i gratuluję zebrania tak dużej kwoty. Mimo mroźnej aury, która utrudniała nam zadanie, mamy dużo satysfakcji.
Sympatycznie zauważyć, że znowu jesteśmy najlepsi w Wielkopolsce - gratulacje prof. A. Lesickiego - rektora UAM oraz prof. A. Tykarskiego - rektora UM
Ranking 2018
Wczoraj w Warszawie rozstrzygnięto kolejny, już dwudziesty, doroczny ranking polskich liceów  ogólnokształcących i techników fundacji „Perspektywy”.  Nasza delegacja odebrała, w pięknej auli Politechniki Warszawskiej, dyplom najlepszego liceum Wielkopolski.  To z pewnością cieszy, tym bardziej, że wśród 2186 branych pod uwagę liceów, daje nam to 18 miejsce w kraju .  Jeszcze lepszy wynik...
Po pierwszym trymestrze nagradzamy najlepszych
sukces2

Stypendium Prezesa Rady Ministrów: Wojciech Koszela  IIIA

Stypendium im.  prof. Ilony Wieścickiej – Marta Białobrzeska III A

W pozostałych kategoriach  najwyższe miejsca uzyskali…


Wokół wiosna, zielono… a my z nartami wyjeżdżamy do Krynicy!
Krynica2018
Długo oczekiwana „Szkoła Zimowa” rozpoczęta. Rozproszeni w różnych miejscach dworca wszystkie klasy spotkały się na peronie. Załadunek do wagonu rowerowego odbył się sprawnie, choć nie znalazł pochwał u obsługi pociągu… Dojeżdżamy do Krakowa, humory dopisują! Najważniejsza wiadomość: na Tyliczu jest śnieg! Kto nie wierzy nich obejrzy zdjęcia. W samej Alpinie znowu kilka zmian: większą stołówka i nowa sala...  taneczna! Są już pierwsze zdjęcia z odjazdu. Postaramy się o fotograficzne relacje z każdego dnia zamieszczać TUTAJ. Sobota: nadal jeździmy na Tyliczu. Trójka Królów zadbała o śnieg....  Uwaga! dalej są już finałowe wyniki!
Boże Narodzenie przed nami, a potem Rok Nowy!
Gwiazdka 2017
Dzisiejsza noc jest najdłuższa, od jutra przybywać będzie jasności. Za parę dni Wielkie Narodziny i znowu zaczniemy z nadziejami na lepszy czas. Spełnienia wszystkich tych oczekiwań serdecznie życzę wszystkim nauczycielom i pozostałym pracownikom, uczniom i ich rodzicom, absolwentom i przyjaciołom naszych Szkół. Oby nadchodzące Święta były radosne, a kolejny rok upłynął w zdrowiu i był przyjazny.
Kiermasz świąteczny 2017
Mikołaj z prezentemiDrodzy Państwo,

z prawdziwą przyjemnością chciałybyśmy podziękować wszystkim rodzicom i nauczycielom, którzy wzięli udział w kiermaszu świątecznym zorganizowanym przez klasy IA i IB w czasie naszego wspólnego zebrania. Dzięki Państwa hojności udało nam się zebrać niebagatelną sumę  1700 złotych, która zostanie przekazana na potrzeby zaprzyjaźnionego z nami od lat Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu.
Dodatkowo na ręce pani Barbary Kucharskiej przekażemy ponad 1000 złotych uzyskanych przez uczniów klasy 3a ze sprzedaży świątecznych smakołyków na przerwach. Suma ta ma swego konkretnego adresata - Liliankę, która już po raz kolejny jest wspierana przez tę klasę.
Jeszcze raz bardzo Państwu dziękujemy i życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.
Magdalena Janas i Natalia Czajka
Szlachetna Paczka 2017
Szlachetna Paczka 2017

Kochani Darczyńcy, udało nam się!

W ramach Szlachetnej Paczki zgromadziliśmy dla rodziny ze Swarzędza wszystkie potrzebne produkty. Począwszy od żywności, przez kosmetyki, środki czystości, pieluszki, odzież, pościel, aż po meble i pralkę.

Pakowanie prezentów zajęło uczniom klas IA i IB  kilka godzin. Ostatecznie zawiezionych zostało 27 pięknych, kolorowych, świątecznych paczek.

Wzruszenia obdarowanej rodziny nie sposób opisać.

Jesteśmy dumni z naszej szkolnej społeczności. Jak widać potrafimy zjednoczyć siły dla szlachetnego celu.

Dziękujemy!

Do zobaczenia w przyszłym roku!


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Warto zobaczyć, co proponują:
Biblioteka Publiczna w Swarzędzu
Pływalnia Wodny Raj
Losowa fotografia
Wygenerowano w sekund: 0.20 10,529,826 Unikalnych wizyt