27-06-2017 22:48
Nawigacja
· Profile nauczania
· Jak zaplanowaliśmy rok szkolny?
· Jak oceniamy?
· Plan lekcji
· Dziennik elektroniczny
· Wykaz podręczników
· Egzaminy
· Warsztaty interdyscyplinarne
· Projekt edukacyjny
· Szkoła zimowa
· Kontakty zagraniczne
· Zajęcia pozalekcyjne
· Przedmioty na poziomie zaawansowanym
· Galeria
· Strona Główna
· Linki
· Szukaj
· Strona Startowa
· Ekosik
· Poczta szkolna
· Dokumenty szkolne
· Classroom
EKOS-MATH-GEOCACHING
Regulamin konkursu
Rekrutacja 2017
Profile nauczania
Wiecej o nas...
Regulamin
Wymagania egzaminacyjne
Przykładowe zadania
Potrzebne dokumenty
Jak do nas dojechać?
Wyniki matur
Wyniki 2005
Wyniki 2006
Wyniki 2007
Wyniki 2008
Wyniki 2009
Wyniki 2010
Wyniki 2011
Wyniki 2012
Wyniki 2013
Wyniki 2014
Szkoła z klasą

Szkoła z klasą

Media o nas ...
Piszą o nas...
Biblioteka
Strona domowa
Katalog on-line
Dziękujemy!
Mikołaj z prezentemi
W imieniu pani Barbary Kucharskiej pragniemy podziękować wszystkim rodzicom i nauczycielom za udział w kiermaszu świątecznym. który odbył się 10 grudnia 2016 roku. Dzięki Państwa hojności udało się nam zebrać 1000 złotych, który tuż przed świętami przekazaliśmy Stowarzyszeniu Przyjaciół Specjalnej Troski w Swarzędzu. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup potrzebnego stowarzyszeniu sprzętu lub na rehabilitację jego podopiecznych.
Jeszcze raz dziękujemy!
Klasa IIIA z wychowawcą
Sympatyczny prezent władz Swarzędza
Swarzędz

Od 1 stycznia uczniowie naszego liceum zamieszkali na terenie naszej gminy mogą bezpłatnie korzystać z usług Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej. Warunkiem jest posiadanie imiennego zaświadczenia. Można je otrzymać jedynie w Urzędzie Miasta i Gminy w Swarzędzu, ul. Rynek 1 (pokój 411) lub w siedzibie ZGK przy ul. Strzeleckiej 2 w Swarzędzu. Warunkiem wydania zaświadczenia jest okazanie legitymacji szkolnej potwierdzającej zamieszkanie na terenie gminy Swarzędz.

Powstanie wielkopolskie
więzienieKomunikat Naczelnej Rady Ludowej w sprawie wydarzeń poznańskich w dnia 27 grudnia (fragment): „{...) Wczoraj po południu, aa krótko
przed czwartą, nadciągały do miasta ż koszar na Jeżycach oddziały uzbrojonych żołnierzy niemieckich z 6 pułku grenadierów, (...) śpiewając niemieckie pieśni, wtargnęli do gmachu Naczelnej Rady Ludowej, zrywając tamże sztandary angielskie, amerykański i francuski. W dalszym pochodzie przez św, Marcin, ul, Wiktorii, Berlińską i Plac Wilhelmowski czynili to samo, wdzierając się zwłaszcza na Berlińskiej do domów prywatnych i zrywając tamże z balkonów chorągwie koalicyjne i amerykańskie, i polskie, które deptano nogami. Prowokacyjne zachowanie się gwałtowników niemieckich zwabiło nie przygotowaną na napaść i prowokację ludność polską, która wyległa na ulice. Tymczasem żołnierze niemieccy dotarli do Banku Związku, tu zdarli i znieważyli sztandary angielskie i amerykańskie i tu padł pierwszy strzał do dyrektorów, który na szczęście chybił (...).Ze strony polskiej zrazu nie odpowiadano, usiłowano dojść do jakiegoś porozumienia i uniknąć krwi rozlewu. Gdy jednak strzały nie ustawały, gdy szereg osób odniosło rany, Straż Ludowa poczęła odpowiadać na strzały i zarządziła środki bezpieczeństwa mające chronić przechodniów (...)
" „Kurier Poznański" nr 298 z 29 XII 1918 r.
"Uwierzymy kolejny raz, W jeszcze jedno Boże Narodzenie."
Święta2016
Na przekór temu co widzimy i słyszymy kolejny raz uwierzymy w radość Narodzenia. Nauczycielom, uczniom i ich rodzicom, absolwentom, wszystkim, którzy o nas pamiętają życzę na Święta spokoju i radości.
W kolejnym 2017 roku, który dla wielu będzie szczególny, życzę zdrowia i wielu uśmiechniętych dni.
Berlin świątecznie i nie tylko...
Berlin

Wyjazd do Berlina, żeby poczuć świąteczną atmosferę? Czemu nie? A jeśli jeszcze można zobaczyć coś ciekawego?  W pierwszą sobotę grudnia licealiści z klas pierwszej i drugiej  byli w Berlinie. Oto relacja Karola:  " Naszym   pierwszym  celem było zwiedzenie  Muzeum Żydowskiego. W zeszłym roku byliśmy w Polin, ale i tak to muzeum zrobiło na nas duże wrażenie.  Mieliśmy okazję zobaczyć  obszerny rozdział historii niemiecko-żydowskiej wzbogacony  interaktywnymi elementami. To ciekawe. Ponadto znajduje się tam wiele eksponatów, które są minimalistyczne w formie, natomiast wymagają dużej umiejętności interpretacji od odbiorów. Zobaczyliśmy też...

Math 3.0 Amazing Trip through History
erasmus+
W miniony piątek odbyły się zaplanowane lekcje matematyki z nauczycielami z Islandii i Francji. Sympatycznie było słuchać wielu pochwał o naszych uczniach: o umiejętności matematycznego myślenia, swobodzie posługiwania się językiem angielskim, kulturze zachowania... . Wydaje się, że nie wynikało to jedynie z kurtuazji... Gratuluję! Tutaj kilka fotek.
Wylecieli przed świtem z Ławicy, ale mgła spowodowała zmianę planów – wylądowali w Maastricht
Holandia 2016

Początkowe perturbacje nie wpłynęły na serdeczne przywitanie w Middelburgu. W CSV van De Perre najpierw była część oficjalna, a potem dużo, dużo rozmów….  Można już oglądać pierwsze... i kolejne! FOTY!

UWAGA! Tutaj będą też publikowane sprawozdania z każdego dnia - przybywać też będzie zdjęć! Piątek - ostatnia fotka z lotniska droga powrotna rozpoczęta...(tak się zobowiązywali...), dzisiaj pierwsze przesłane przez Martę:

Dzień 2.

Dzisiejszy dzień zaczął się tak, jak zwykły szkolny dzień - mieliśmy być w szkole około 8.30 (brzmi znajomo?). Nasi holenderscy partnerzy zostali na lekcjach, a my pojechaliśmy do dwóch muzeów: jednego związanego z wodą, a drugiego z tamami....

Igrzyska u Przyjaciół,
Sport

czyli coroczne zawody sportowe przygotowane dla podopiecznych Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. L. Grajka ze Swarzędza można powiedzieć były udane. Odwiedziła nas rekordowa liczba gości. Zawodnicy powitani przez Ciasteczkowego Potwora i słonia Alberta uczestniczyli szybko przystosowali się do nowego otoczenia i po powitaniach oraz oficjalnej części piątkowego zawodów przystąpili do wykonania dziesięciu konkurencji specjalnie dla nich przygotowanych przez uczniów klasy pierwszej. Całość zakończyła się wręczeniem uczestnikom pamiątkowych dyplomów, medali i drobnych upominków. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę  "Jaka siła jest” i umówiliśmy sie na spotkanie za rok.

Foto by Zuzanna R.

Foto by Zosia S.

Rozdaliśmy stypendia za I trymestr
Sukcesy
Koniec trymestru to czas podsumowań. W piątek przyznaliśmy stypendia za najlepsze wyniki w nauce. Stypendia przyznajemy w dwóch kategoriach - za najwyższą średnią ocen z wszystkich przedmiotów oraz za najwyższą średnią ocen przedmiotów nauczanych na poziomie zaawansowanym. Warto pamiętać...
Wywiadówka 10 grudnia 2016 r.
SpotkaniaZapraszamy Rodziców na spotkania z wychowawcami i nauczycielami w najbliższą sobotę 10 grudnia 2016 r. Harmonogram spotkań można pobrać tutaj.

Do zobaczenia w sobotę!

Kiermasz świąteczny
Mikołaj z prezentemi

Aby tradycji stało się zadość, klasa IIIA wraz z wychowawcą zadba o roztoczenie świątecznego nastroju podczas zebrania z rodzicami w najbliższą sobotę.  Wzorem lat poprzednich zorganizujemy kiermasz świąteczny, a zebrane pieniądze zostaną przekazane na realizację celu wskazanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu. Smakołyki będą sprzedawane na miejscu, ale również możliwe będzie kupienie ich  na wynos. Zachęcamy gorąco do zakupów. Ze swojej strony gwarantujemy najwyższą jakość wypieków i miłą przedświąteczną atmosferę.

Klasa IIIA z wychowawcą

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Szkoła warta polecenia
gimnazjum nr 1 i I liceum ogólnokształcące w Swarzędzu
Warto zobaczyć, co proponują:
Biblioteka Publiczna w Swarzędzu
Losowa fotografia
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
Ciekawy link
Projekt
"Dziecięcy świat emocji"
grupy MIMIKA

Wygenerowano w sekund: 0.08 8,366,105 Unikalnych wizyt