17-01-2019 16:36
Nawigacja
· Profile nauczania
· Jak zaplanowaliśmy rok szkolny?
· Jak oceniamy?
· Plan lekcji
· Dziennik elektroniczny
· Wykaz podręczników
· Egzaminy
· Warsztaty interdyscyplinarne
· Projekt edukacyjny
· Szkoła zimowa
· Kontakty zagraniczne
· Zajęcia pozalekcyjne
· Przedmioty na poziomie zaawansowanym
· Galeria
· Strona Główna
· Linki
· Szukaj
· Strona Startowa
· Ekosik
· Dokumenty szkolne
· Classroom
Rekrutacja 2019/2020
Profile nauczania
Wiecej o nas...
Regulamin przyjmowania do Liceum 3-letniego i 4-letniego
Wymagania egzaminacyjne
Przykładowe zadania
Potrzebne dokumenty
Jak do nas dojechać?
Wyniki matur
Wyniki 2005
Wyniki 2006
Wyniki 2007
Wyniki 2008
Wyniki 2009
Wyniki 2010
Wyniki 2011
Wyniki 2012
Wyniki 2013
Wyniki 2014
Media o nas ...
Piszą o nas...
Szkoła z klasą

Szkoła z klasą

Cud widzenia – duża praca, wielkie emocje
Sesja - Cud widzenia 2018
Mamy za sobą sesję popularnonaukową Szkolnej Akademii Myślenia: „Cud widzenia”. Prelegentami byli uczniowie klas drugich poziomów zaawansowanych z biologii, chemii, fizyki i języka polskiego. Z tak różnych perspektyw opisywaliśmy trudne i tajemnicze zjawisko widzenia. To nie tylko przedmiot badań fizjologów, neurobiologów, psychologów, medycyny, ale też pole obserwacji filozoficznych, kulturowych, badań medioznawców, badaczy sztuki i dydaktyków wielu specjalności. Tematy prezentacji obejmowały znaczną część naukowych dociekań.
Program zamieszczamy TUTAJ.
W sesji brali udział naukowi eksperci: prof. UAM dr hab. Beata Gromadzka – pracownik Zakładu Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego UAM, prof. dr hab. Ryszard K. Przybylski – pracownik Zakładu Literatury i Kultury Nowoczesnej UAM silnie związany z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu, dr hab. Wojciech Warchoł – kierownik Zakładu Optometrii UM w Poznaniu.
Publiczność to uczniowie klas pierwszych i drugich. Goście wybrali i nagrodzili dwa najlepsze wystąpienia: „ Starożytni filozofowie wobec zmysłów” – Antoniego Zięby oraz „Rola substancji światłoczułych w procesie widzenia – budowa chemiczna rodopsyny i trzech opsyn oraz mechanizm ich działania” Aleksandry Szenrok i Patryka Nawrota. Brawa dla nagrodzonych i pozostałych autorów prezentacji oraz ich nauczycieli. TUTAJ foty z obrad.
Dużo śmiechu, zabawy i zwycięstwo uczniów w ... Dniu Nauczyciela
Dzień Nauczyciela 2018
Sympatyczni maturzyści postanowili uczcić Dzień Nauczyciela organizując nauczycielom i uczniom igrzyska w konkurencjach arcytrudnych. Różnica wieku wcale tym pierwszym nie pomagała... W rozgrywkach sprawdzających bystrość umysłu jeszcze nie było najgorzej... Słuch i umiejętność rozpoznawania dźwięków wypadła już gorzej. Ostatnia konkurencja: giętkość ciała.... momentami nauczyciele prawie dorównywali uczniom. W sumie jednak przegrali z kretesem! Na szczęście było wesoło i śmiesznie! Była też okazja usłyszeć, pierwszy raz w tym roku szkolnym, nasz zespół śpiewaczy - duże brawa - czekamy na poszerzenie repertuaru!
Najstarszym uczniom i ich wychowawcy dziękujemy. Nauczycielom raz jeszcze życzę radości uczenia! TUTAJ fotki (też te najbardziej śmieszne!)
Jedziemy do Brukseli
Europoseł W dniach 7-11 października uczniowie Patryk Nawrot i Tomasz Rosiński oraz ich opiekun Damian Pałka, spędzą czas w Brukseli i Antwerpii. Wyjazd ten jest nagrodą za wygranie czerwcowego Turnieju Debat Parlamentarnych, który odbył się na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. W trackie wyjazdu gościć nas będzie Posłanka do Parlamentu Europejskiego Agnieszka Kozłowska-Rajewicz. Fotorelację z wydarzenia oczywiście zamieścimy na stronie Szkoły.
Są już... doszło kilka z Antwerpii FOTY TUTAJ!
Uwaga! Akcja charytatywna!
zwierzeta i czlowiek

W dniach 8.10 - 12.10 podczas dużej przerwy, w holu szkoły będziemy sprzedawać kanapki i ciasta, a zebrane pieniądze przeznaczymy na zakup specjalistycznej karmy dla psów ze schroniska dla zwierząt w Skałowie. Przez cały tydzień będzie można rownież podarować niepotrzebne i często zalegające w domach koce, ręczniki, pościel itp., które ze względu na nadchodzącą zimę są zwierzętom w schronisku niezwykle potrzebne. Chętnie przyjmujemy też przysmaki dla psów i zabawki.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej zbiórce charytatywnej!

Klasa IIA

ZASADY REKRUTACJI OD ROKU 2019/2020 OGŁOSZONE
ILO
W związku z licznymi zapytaniami informujemy, że został ogłoszony regulamin przyjmowania do Liceum obowiązujący od roku 2019/2020. Dokument określa procedurę dotyczącą przyjmowania zarówno absolwentów gimnazjum - do liceum trzyletniego, jak i absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej - do liceum czteroletniego. Z dokumentu wynika także, że w Liceum będą tworzone klasy pierwsze z językiem angielskim - na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym - oraz z językem niemieckim jako drugim językiem obcym. Pełna treść regulaminu dostępna jest do pobrania w zakładce REKRUTACJA 2019/2020.
VI Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi
Rak głowy
Nowotwory głowy i szyi stanowią obecnie siódmą co do częstości występowania grupę nowotworów złośliwych na świecie. W 2013 roku raka głowy i szyi zdiagnozowano w Polsce u prawie 11 000 osób. W tym samym roku w wyniku choroby zmarło ponad 4500 pacjentów – to o ponad tysiąc osób więcej, niż rocznie ginie w wypadkach drogowych na polskich drogach. Trwa właśnie „Kampania Zrozumieć Nowotwory Głowy i Szyi”, prowadzona przez Europejskie Stowarzyszenie Głowy i Szyi (EHNS – European Head and Neck Society), ma na celu podniesienie świadomości na temat nowotworów głowy i szyi, długoterminowo poprawiając wyniki leczenia poprzez: edukację, zwracanie uwagi na wczesne objawy choroby, ułatwienie dostępu....
Na co wydać szkolne pieniądze?
PieniądzeZapraszam do wzięcia udziału w uczniowskim konkursie :
"Jak mądrze wydać 7 000 zł?"
Każdy uczeń może zadecydować na co wydamy szkolne pieniądze.
Warunki konkursu znajdziesz w skrzynce mailowej.
SAM inauguruje rok "Cudem widzenia"
Cud widzenia

Szkolna Akademia Myślenia zainauguruje rok akademicki w poniedziałek 15 października konferencją popularnonaukową: "Cud widzenia". Celem konferencji jest poszukiwanie miejsc wspólnych na styku dziedzin biologicznych, chemicznych i fizycznych oraz humanistyki, a płaszczyzną spotkania będzie zmysł wzroku i „cud widzenia”. Wystąpienia mieścić się będą w pięciu grupach tematycznych:

1. Fizyczne, chemiczne i neurofizjologiczne podstawy widzenia

2. Myślenie wzrokowe. Dlaczego patrzenie sprzyja myśleniu?

3. Mechanizmy komunikacji wizualnej. Kody wizualne i słowne w przekazywaniu i przetwarzaniu informacji

4. Filozofia i zmysł wzroku

5. Jak umysł postrzega dzieło sztuki?

Zaproszenia do uczniów zostały już wysłane.

Obóz adaptacyjny 2018
Antoniew 2018
Misja Herosów rozpoczęta! Pierwszoklasiści i siódmoklasiści rozpoczęli dziś obóz adaptacyjny w Antoniewie. Tematem przewodnim jest Misja Herosa.
Pierwsze zadania i przygody mamy już za sobą, przesyłamy pozdrowienia i krótką fotorelację.Wiemy już, jakie mamy moce i talenty, co czeka bohaterów drogi i z jakimi bogami olimpijskimi jesteśmy spokrewnieni. Jutro przejdziemy labirynt Minotaura, pokonamy sieć Arachne, znajdziemy niebieskie perły Persefony. Trzymajcie kciuki!
WTOREK: za nami Misja Herosów, pokonaliśmy Minotaura, wyplataliśmy się z sieci Arachne, niektórym udało się posłuchać śpiewu syren. Dziś olimpijskie rozgrywki i przygotowanie do konkursu o Ekosie. Pozdrawiamy serdecznie.
ŚRODA: znamy zwycięzców konkursu wiedzy o Ekosie, dziś konkurs mitologiczny i przygotowania do ogniska, na które jutro serdecznie zapraszamy!
Ropoczęcie roku szkolnego 2018/19
Spotykamy się w szkole w sobotę 1 września 2018 r. o godz. 10.00
Zasłużony wypoczynek
Wakacje
Na początku lipca rozpoczęły się wyczekiwane i zasłużone wakacje. Rok zakończyliśmy tradycyjnie premierą teatralną. TUTAJ FOTKI. Kolejny raz na deskach teatru "Apollo". Na widowni uczniowie, rodzice, nauczyciele, zaproszeni goście. Wszyscy byliśmy pod dużym wrażeniem! Długie brawa potwierdziły entuzjazm publiczności. Dyrektor wraz z wychowawcami wręczyli promocje do klas następnych wraz z nagrodami za wiele różnych osiągnięć i postępów. Potem już tylko symboliczne rozpoczęcie wakacji. Wszystkim serdecznie życzę bezpiecznego i rozważnego odpoczynku. Nauczycielom i wszystkim pozostałym pracownikom dziękuję za kolejny rok pracy. Osobne podziękowania kieruję do naszych przyjaciół, którzy pomagali nam w realizacji wielu projektów minionego roku.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Warto zobaczyć, co proponują:
Biblioteka Publiczna w Swarzędzu
Pływalnia Wodny Raj
Losowa fotografia
Wygenerowano w sekund: 0.10 11,386,012 Unikalnych wizyt