24-05-2018 13:36
Nawigacja
· Profile nauczania
· Jak zaplanowaliśmy rok szkolny?
· Jak oceniamy?
· Plan lekcji
· Dziennik elektroniczny
· Wykaz podręczników
· Egzaminy
· Warsztaty interdyscyplinarne
· Projekt edukacyjny
· Szkoła zimowa
· Kontakty zagraniczne
· Zajęcia pozalekcyjne
· Przedmioty na poziomie zaawansowanym
· Galeria
· Strona Główna
· Linki
· Szukaj
· Strona Startowa
· Ekosik
· Dokumenty szkolne
· Classroom
Rekrutacja 2018
Profile nauczania
Wiecej o nas...
Regulamin
Wymagania egzaminacyjne
Przykładowe zadania
Potrzebne dokumenty
Jak do nas dojechać?
Wyniki matur
Wyniki 2005
Wyniki 2006
Wyniki 2007
Wyniki 2008
Wyniki 2009
Wyniki 2010
Wyniki 2011
Wyniki 2012
Wyniki 2013
Wyniki 2014
Media o nas ...
Piszą o nas...
Szkoła z klasą

Szkoła z klasą

Wakacje jesienne 2017 w rozjazdach: pierwsza wyjechała grupa tatrzańska
Tatry 2017
Od dawna nie było nas w Tatrach. W tym roku może krótko, ale bardzo intensywnie. Odwiedziliśmy wszystko (powiedzmy…. prawie wszystko), co w najwyższych polskich górach ważne: Kasprowy, Czarny Staw Gąsienicowy, Halę Gąsienicową, Staw Smreczyński, Dolinę Jaworzynki, Dolinę Kościeliską i Wąwóz Kraków. Byliśmy też pod ziemią w systemie Jaskiń Pawlikowskiego: Jaskini Raptawickiej i Mylnej – wejścia powyżej 1000 m. Przyjechaliśmy jesienią, a wyjeżdżamy bardzo śnieżną zimą… W Krakowie, w drodze powrotnej, muzeum pod Rynkiem – koniecznie warto zobaczyć! Fotki TUTAJ!
Dzień Trudnych Pytań: Media - źródło wiedzy, ale o czym?
Dzień Trudnych Pytań 2017
Otaczają nas, są z nami każdego dnia, dostępne w dzień i w nocy, przykuwają uwagę, bywa uzależniają: media! Żyć z nimi trudno, bez nich też nie jest łatwo. Jak poruszać się w tym gąszczu? Czym różni się prawda od fałszu? Szczerość od manipulacji? Czy jest jeszcze miejsce na zaufanie? W relacjach z mediami tracę czy zyskuję? Dużo w tym roku będzie pytań. Odpowiedzi szukać będziemy w najbliższy piątek wraz z:
Katarzyną Kolską wieloletnią dziennikarką Gazety Wyborczej, redaktorką, od 2008 r. związana z miesięcznikiem „W drodze”. Pełni stanowisko zastępcy redaktora naczelnego. Absolwentka filologii polskiej i teologii, autorka wielu artykułów oraz kilku książek, m.in. Modlitwa poranna i wieczorna (Olimp Media 2008) i Moje dziecko gdzieś na mnie czeka. Opowieści o adopcjach (Znak 2011). Prywatnie mężatka, mama dwóch synów,  oraz z
o. Jackiem Szymczakiem OP - teologiem i dziennikarzem, współpracuje z Katolicką Agencją Informacyjną, TVN, współtwórca Stacji 7 i wielu innych projektów medialnych i internetowch. Obecnie  mieszka w klasztorze w Gdańsku i pełni tam posługę: subprzeora, duszpasterza akademickiego DA Górka oraz opiekuna Kuchni św. Mikołaja. Fotki, tym razem wszystkieTUTAJ.
I nauczyciele mają swoje święto!
Dzień Nauczyciela 2017
Sympatyczni uczniowie pamiętali o swoich sympatycznych nauczycielach. Wczesnym popołudniem wszyscy spotkaliśmy się w wielkiej swarzędzkiej hali sportowej. Wielu uczniów przyczyniło się w tym roku do udanej zabawy: szkolna drużyna koszykówki - znowu wygrała z nauczycielami, ale tylko dwie tercje!, wystąpił zespół śpiewaczy - podobał się tak bardzo, że koncert jutro powtórzy, Kaśka wymyśliła "głuchy telefon" i... było bardzo wesoło, pieczę nad wszystkim sprawowali najstarsi - maturzyści. Wszystkim serdecznie Nauczyciele dziękują i życzliwie się uśmiechają - jutro też planują honorowo zmienić obuwie.
IA i IB w Volkswagenie
Volkswagen Poznań

Dla klas IA i IB ten tydzień obfitował w różnorodne wydarzenia. Rozpoczęliśmy go w ubiegłą sobotę wizytą w Gdańsku, w Muzeum II Wojny Światowej, we wtorek zobaczyliśmy urocze przedstawienie w Teatrze Nowym pt. Osiecka. Tylko nie o miłości. W środę  wspólnie z pozostałymi klasami licealnymi mieliśmy okazję gościć przedstawicieli organizacji charytatywnej Szlachetna paczka, a dziś sami byliśmy gośćmi w Zakładach Volkswagena w Antoninku. Podczas dwugodzinnej wycieczki po fabryce poznaliśmy wszystkie etapy procesu produkcyjnego samochodów. Byliśmy pod wrażeniem poziomu technologicznego fabryki oraz rozwiązań logistycznych. Zdecydowanie polecamy wizytę w tym miejscu.

Fotki tutaj
Wyjazd do Gdańska
Gdańsk 2017

W ostatnią sobotę, 30 września, obie klasy pierwsze udały się na wycieczkę do Gdańska. Naszym głównym celem było odwiedzenie Muzeum II Wojny Światowej. Czy było warto wstawać bladym świtem i jechać te 300 kilometrów? Z całą pewnością tak!! Budzący zachwyt budynek, niezwykle sugestywny sposób prezentacji informacji, poziom interaktywności wystaw - to wszystko sprawiło, że było to niepowtarzalne doświadczenie.   Polecamy wszystkim, zastrzegając od razu, że jednorazowa wizyta nie wystarczy.

Zdjęcia TUTAJ

Biblioteka na nowo otwarta
Nowa biblioteka 2017Przez ostatnie lata nasza biblioteka stała się anachroniczna: książki  zamknięte w magazynie z możliwością wypożyczeń poprzez  katalog internetowy. Od roku przygotowywaliśmy zmianę. To wielkie uwalnianie książek rozpoczęło się wraz z ostatnim dzwonkiem ubiegłego roku szkolnego. Najpierw wszystkie książki i czasopisma (blisko 10 tys. tomów) przenieśliśmy do sal lekcyjnych. Pozwoliło to na przebudowanie wnętrza. Potem nowe wyposażenie i instalację nowych urządzeń, a jednocześnie trwały prace nad nowym ułożeniem księgozbioru – tym razem w układzie rzeczowym. W tych wszystkich pracach brało udział kilkadziesiąt osób, ekipy budowlane, stolarze, doświadczeni bibliotekarze ze swarzędzkich bibliotek, ale też nasi nauczyciele i absolwenci. Od tego roku szkolnego biblioteka rozpoczęła nowe życie. Dziękując wszystkim, którzy swoją pracą i pieniędzmi się do tego przyczynili, życzę radości przebywania z książkami!
Metamorfozę tego miejsca i pierwszych czytelników możemy zobaczyć TUTAJ.
Znowu w Holandii
Holandia 2016
W innym składzie, ale wcale nie z mniejszymi emocjami polecieliśmy we wtorek kolejny raz do Holandii. Przyszły pierwsze widomości: "Zajęcia na uniwersytecie w Vissingen - uczyliśmy się, jak badać czystość wody na podstawie obserwacji żyjących w niej organizmów. Otrzymaliśmy również zadanie, by zbudować jak najtrwalszy most ze spaghetti. Most, który uniósł wiadro z 21 butelkami soku zbudował zespół dziewczęcy, w którym pracowała Marcysia!
Pozdrawiamy, miejsce nadal zachwyca;)"
"Kolejny ekscytujący dzień. Na początek wycieczka do Muzeum Wody. W 1953 roku Zelandię nawiedzila powódź,  w ktorej zginęly 1853 osoby, wielu ludzi straciło w niej cały swój dobytek. Muzeum nie pozwala zapomnieć,  jakim żywiołem jest woda, choć wdrożony po powodzi plan Delta, świadczy o niezwykłym talencie Holendrów do zarządzania nią.Poźniej wycieczka do lasu i długi spacer plażą. Jesteśmy cali, zdrowi i radośni. Pozdrawiamy"
"Niektórzy z nas pierwszy raz w życiu lepili pierogi, gotowali bigos lub robili kluski, ale kulinarnym wyzwaniom podołali znakomicie;)
Wymiana smaków i doświadczeń owocna!"
"A na koniec wspólne karaoke;)"
"Wracamy..."
Pierwsze i kolejne foty TUTAJ.
Brawa dla naszej Profesor!
PTCh2017W zeszłym tygodniu zakończył się we Wrocławiu jubileuszowy 60 zjazd Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Z tej okazji przyznano wybitnym nauczycielom chemii wyróżnienia im. Zofii Matysikowej – twórcy współczesnej dydaktyki chemii. Sympatycznie zauważyć, że wśród 10 nauczycieli z całej Polski medal otrzymała nasza nauczycielka – prof. Agnieszka Michalska. O wyróżnieniu i jego patronce możemy przeczytać TUTAJ.
Spotkania z rodzicami
zebranie z rodzicami
Rozpoczęliśmy pełną parą! W przyszłym tygodniu rodziców klas licealnych zapraszamy na spotkania z wychowawcami, które odbędą się w czwartek, 7 września o godzinie 17.30.
CHEMIA DLA OGNIOODPORNYCH
węże faraona

Ho, Ho! - było rzeczywiście ogniście! Iskrzyło, dymiło, chwilami ... bardzo...pachniało. Brawa dla licealistów i ich nauczyciela. FOTY TUTAJ.

W tym roku mija 196 lat od momentu, w którym student medycyny Gilbert Wöhler wykonał doświadczenie nazywane dziś Wężami Faraona. Swoje obserwacje opisał jako: „(…) wijący się sam z siebie proces, produkt podobny do robaków, zwiększający wielokrotnie swoją objętość, powstaje bardzo lekki materiał w kolorze grafitu (…)” (Davis, 1940). Doświadczenie to znalazło zastosowanie podczas nagrywania pierwszych filmów science-fiction. Specjaliści od efektów specjalnych nakładali rodanek rtęci(II) na kamienie, a następnie je ogrzewali. Powstałe w wyniku rozkładu węże imitowały obce formy życia.

We wtorek, 5 września 2017 r., ogodz. 16.15 na boisku szkolnym odbędzie się pokaz doświadczeń. Przygotowali go uczniowie II i III klasy Liceum dla wszystkich chętnych, którzy są „ognioodporni”.

Jesteście ciekawi, co zastępowało lampę błyskową stosowaną w XIX wieku w fotografii? Przyjdźcie obejrzeć efekty specjalne, jakie dla Was przygotowaliśmy. Pokażemy, co kryje się pod niezwykłymi nazwami pokazów: pasta do zębów dla słonia, wybuchająca woda, lokomotywa, strzelające bańki, fioletowe pary. Będą także ekologiczne Węże Faraona.
Uwaga, uwaga - rozpoczynamy
Antoniewo 2017 - obóz adaptacyjny
Kończy się sierpień, skończyły się wakacje - startuje kolejny rok. Jak zawsze zaczęły pierwszaki obozem adaptacyjnym. Tym razem jednak trochę inaczej... na obóz wyjechali pierwszoklasiści  i ... siedmioklasiści. Takiego poziomu jeszcze w Szkole nie było! W piątek wrócili z wyjątkowego Antoniewa.  Foty TUTAJ.
Oficjalna inauguracja roku 2017/2018 odbyła sie w sobotę, 26 sierpnia. Foty TUTAJ. Może warto zauważyć, że najbliższe wakacje już w październiku - 12 dni!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Warto zobaczyć, co proponują:
Biblioteka Publiczna w Swarzędzu
Pływalnia Wodny Raj
Losowa fotografia
Wygenerowano w sekund: 0.12 10,090,667 Unikalnych wizyt