21-05-2019 11:52
Nawigacja
· Profile nauczania
· Jak zaplanowaliśmy rok szkolny?
· Jak oceniamy?
· Plan lekcji
· Dziennik elektroniczny
· Wykaz podręczników
· Egzaminy
· Warsztaty interdyscyplinarne
· Projekt edukacyjny
· Szkoła zimowa
· Kontakty zagraniczne
· Zajęcia pozalekcyjne
· Przedmioty na poziomie zaawansowanym
· Galeria
· Strona Główna
· Linki
· Szukaj
· Strona Startowa
· Ekosik
· Dokumenty szkolne
· Classroom
Rekrutacja 2019/2020
Profile nauczania
Wiecej o nas...
Plan nauczania liceum 3-letniego
Plan nauczania liceum 4-letniego
Regulamin przyjmowania do Liceum 3-letniego i 4-letniego
Wymagania egzaminacyjne
Stypendia naukowe
Potrzebne dokumenty
Jak do nas dojechać?
Wyniki matur
Wyniki 2005
Wyniki 2006
Wyniki 2007
Wyniki 2008
Wyniki 2009
Wyniki 2010
Wyniki 2011
Wyniki 2012
Wyniki 2013
Wyniki 2014
Media o nas ...
Piszą o nas...
Szkoła z klasą

Szkoła z klasą

SPOTKANIE ABSOLWENTÓW 2018
Absolwent
Zgodnie z wieloletnią już tradycją w ostatnią sobotę listopada odbywa się w naszej szkole Spotkanie Absolwentów. Zapraszamy i tych młodszych, i tych nieco straszych 24 listopada na godzinę 18.00. Mamy nadzieję, że będzie to dla wszystkich mile spędzony czas.
Do zobaczenia!
Klasa IB z Wychowawcą

Wyjątkowa rocznica, wyjątkowego wydarzenia
100. rocznica
Raczej drugiej równie okrągłej nie będziemy obchodzić w tej samej grupie: setna rocznica odzyskania niepodległości. Skłania do radości i ważnych pytań o Polskę, Jej przeszłość i przyszłość, o dni, od których zależała nasza niepodległość. Nie da się uniknąć też pytań o ludzi tworzących 100 lat temu historię, o ich wielkość, ale też małość, wreszcie o tragizm wielu dokonywanych wyborów. 100 lat temu rozpoczęła się historia nowego państwa w Europie. Trudno sobie dzisiaj wyobrazić, że tego państwa mogło nie być. Jeszcze trudniej wyobrazić sobie tworzenie go od początku... Niektórzy mówią, że to był cud. W szkole zawisła największa w jej dziejach flaga, a na piersiach wszystkich znalazł się biało-czerwony kotylion. W czasie okolicznościowego spotkania ogłosiliśmy też konkurs na esej historyczny:  "Roman Dmowski czy Józef Piłsudski? Którą koncepcję odbudowy państwa uważasz za skuteczniejszą w realizacji". W niedzielę delegacja stanie na placu przed ratuszem swarzędzkim i będzie uczestniczyć w miejskich uroczystościach. TUTAJ fotki ze spotkania w szkole, później z uroczystości miejskich. Tutaj fotki z uroczystości  przed ratuszem.
Sukces badmintonistów
badmintonKolejny sukces naszej reprezentacji. Kolejna dyscyplina spotów rakietowych, badminton, w której stanęliśmy do rywalizacji zespołowej. Tomek Gościński i Marcin Wiśniewski w zawodach powiatowych wywalczyli w Poznaniu, w pięknym ośrodku sportów rakietowych, drugie miejsce na podium. Ulegli zwycięzcom 3:2. Pozostałe pojedynki wygrali 5:0. Serdecznie gratulujemy!! Foty tutaj
Klub Debat Oksfordzkich
Debaty

W ostatnim miesiącu uczniowie biorący udział w Warsztatach Nadobowiązkowych w ramach Klubu Debat Oksfordzkich zaznaczyli swoja obecność na wielkopolskiej mapie debat. W październiku Agata Marszałkowska, Filip Bebko, Patryk Nawrot oraz Kuba Marszkałkiewicz stanęli w szranki w ramach eliminacji III Wielkopolskiego Turnieju Debat Oksfordzkich, które odbyły się w Zbąszyniu. Co prawda nie zakończyły się one wynikiem, na który liczyliśmy, ale mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie będzie procentowało. Jeszcze w trakcie kampanii do wyborów samorządowych Kuba Marszałkiewicz i Filip Bebko wzięli udział w spotkaniu z kandydatami na urząd prezydenta Poznania zorganizowanym przez Wielkopolski Związek Pracodawców LEWIATAN, którego członkiem jest pani Izabella Macionga. To dzięki jej życzliwości mogliśmy w tym przedsięwzięciu uczestniczyć.

W nowym miesiącu przed uczniami kolejne wyzwanie, albowiem 24 listopada odbędzie się na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza turniej Debat Parlamentarnych, do którego zgłosiliśmy trzy zespoły z naszej Szkoły.  Trzymamy kciuki i będziemy informować o kolejnych tego typu inicjatywach.

Nasz absolwent laureatem prestiżowej nagrody naukowej!
Nagroda Mateusza 2018
Ostatnia  „Polityka” publikuje listę laureatów „Nagród Naukowych 2018”.  Sympatycznie zauważyć, że główną nagrodę w dziedzinie nauk społecznych otrzymał nasz absolwent Mateusz Strzelecki. Mati jest adiunktem w Instytucie Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego. Jednocześnie pełni funkcję kierownika Stacji Polarnej UW im. S. Baranowskiego na Spitsbergenie. W mailu, w którym donosił o swoim sukcesie napisał:  „Moje naukowe marzenia i plany powstały w murach EKOS-u i pod opieką prof. Indrzejczak, za co jestem Dyrekcji, Pani Profeosr i całej szkole bardzo wdzięczny”. Mateuszowi w imieniu całej społeczności szkolnej składam serdeczne gratulacje! Warto marzyć! Za co nagroda? Przytoczmy redakcyjny biogram laureata: Jest badaczem obszarów polarnych, jednym z niewielu polskich naukowców prowadzących badania w Arktyce i Antarktyce oraz kierownikiem Stacji Polarnej Uniwersytetu Wrocławskiego na Spitsbergenie...
Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Ekonomicznym
UE

26 października 2018 r. odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/2019 dla klas akademickich Wydziału Ekonomii oraz Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej, w której wzięli udział uczniowie PZ z matematyki naszego liceum.

Wydarzenie otworzyła Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą dr hab. Elżbieta Gołata, prof. nadzw. UEP. Wykład inauguracyjny, dla zgromadzonych w auli UEP klas pt. ,,Różowy podatek w szklanym świecie, czyli o sytuacji kobiet i mężczyzn na rynku pracy", wygłosiła dr hab. Baha Kalinowska-Sufinowicz, prof. nadzw. UEP.

Tenis stołowy w Pecnej
tenis stołowy
Warto odnotować sukces naszych tenisistów stołowych, Jakuba i Tomka, którzy podczas powiatowych zawodów w Pecnej zajęli trzecie miejsce. Obaj zawodnicy, a my razem z nimi, cieszymy się miejscem na podium i awansem do kolejnego etapu rozgrywek. Serdecznie gratulujemy!!
O "Klerze" z klerem
Kler-dyskusja 2018
Licealiści podjęli się debaty o ważnym filmie. Do rozmowy zaprosiliśmy o. Andrzeja Drozda OP i ks. Jędrzeja Machalskiego. Udział wzięli też nauczyciele - poloniści, dyrektorzy. Opinie dyskutantów o filmie wśród licealistów były dość podobne: film się podobał, zrobił duże wrażenie, nie pozwolił być obojętnym. Opinie starszej części dyskutantów były bardziej zróżnicowane. Wszyscy jednak byli zgodni, że warto się zastanawiać nad przyczynami niebywałej popularności ostatniego filmu Smarzowskiego. Rozważania na ten temat zdominowały dyskusję. Sympatycznie było zauważyć dużą kulturę dyskutantów i szacunek wobec myślących inaczej. TUTAJ kilka fotek.
Akcja charytatywna
zwierzeta i czlowiek

W dniach od 8 do 12 października w naszej szkole miała miejsce akcja charytatywna w czasie której zbieraliśmy koce, karmę i inne artykuły dla psów i kotów ze Schroniska dla Zwierząt w Skałowie. Przygotowaliśmy również  pyszne kanapki i smakowite wypieki, które sprzedawaliśmy w czasie przerw. Dzięki dużemu zainteresowaniu nauczycieli, uczniów i rodziców udało nam się zebrać w sumie 728,22 złotych, 15 kilogramów karmy, 18 kocy, 25 ręczników, 2 poduszki oraz mnóstwo smyczy i zabawek. Pieniądze i zebrane artykuły przekazaliśmy schronisku.

W imieniu własnym i Schroniska dla Zwierząt w Skałowie serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie.

Cieszymy, że jak zwykle można było na Was liczyć!

Uczniowie klasy IIA z Wychowawcą

Jesz jogurt i masło, pijesz maślankę i mleko, a wszystko zaczyna się w... oborze!
Paul-Pon wycieczka 2018
Byliśmy u żródeł rzeki mleka: 13 000 000 litrów rocznie! Już milion litrów jest trudne do wyobrażenia, a to 13 razy więcej. Zorganizowanie takiej produkcji wymaga światowych umiejętności. Z tym większym zaciekawieniem pojechaliśmy, na zaproszenie naszego absolwenta Huberta Paula, który jest członkiem zarządu spółki Paul - Pon Polska w Jarosławcu, odwiedzić jedną z największych hodowli krów w Polsce. Najpierw były prezentacje: o historii Spółki, o produkcji mleka w Europie i Polsce, o produkcji roślinnej potrzebnej do wyżywienia tak wielkiego stada. Większość informacji była dla nas nowa, a często zaskakująca. Dr Paul oraz jego bliscy współpracownicy wprowadzili nas w zasady działania farmy wielkotowarowej, ciągle bardzo rzadkiej w kraju. Najważniejsze jednak, że mogliśmy zwiedzić oborę, prześledzić cykl życia krowy i miejsce udoju, a wszystko to w oparciu o wielkie liczby... Serdeczne podziękowania dla zarządu firmy, a szczególnie dla dra Huberta Paula. TUTAJ foty - warto zobaczyć.
Cud widzenia – duża praca, wielkie emocje
Sesja - Cud widzenia 2018
Mamy za sobą sesję popularnonaukową Szkolnej Akademii Myślenia: „Cud widzenia”. Prelegentami byli uczniowie klas drugich poziomów zaawansowanych z biologii, chemii, fizyki i języka polskiego. Z tak różnych perspektyw opisywaliśmy trudne i tajemnicze zjawisko widzenia. To nie tylko przedmiot badań fizjologów, neurobiologów, psychologów, medycyny, ale też pole obserwacji filozoficznych, kulturowych, badań medioznawców, badaczy sztuki i dydaktyków wielu specjalności. Tematy prezentacji obejmowały znaczną część naukowych dociekań.
Program zamieszczamy TUTAJ.
W sesji brali udział naukowi eksperci: prof. UAM dr hab. Beata Gromadzka – pracownik Zakładu Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego UAM, prof. dr hab. Ryszard K. Przybylski – pracownik Zakładu Literatury i Kultury Nowoczesnej UAM silnie związany z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu, dr hab. Wojciech Warchoł – kierownik Zakładu Optometrii UM w Poznaniu.
Publiczność to uczniowie klas pierwszych i drugich. Goście wybrali i nagrodzili dwa najlepsze wystąpienia: „ Starożytni filozofowie wobec zmysłów” – Antoniego Zięby oraz „Rola substancji światłoczułych w procesie widzenia – budowa chemiczna rodopsyny i trzech opsyn oraz mechanizm ich działania” Aleksandry Szenrok i Patryka Nawrota. Brawa dla nagrodzonych i pozostałych autorów prezentacji oraz ich nauczycieli. TUTAJ foty z obrad.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Warto odwiedzić strony:
Biblioteka Publiczna w Swarzędzu
Pływalnia Wodny Raj
Stan powietrza i pogoda
Losowa fotografia
Wygenerowano w sekund: 0.18 11,822,324 Unikalnych wizyt