Nagrody rozdane i książka wydana!
Dodane przez witold_gromadzki dnia 23-04-2018 13:15:15

W miniona sobotę 25 raz rozdaliśmy nagrody najlepszym uczestnikom konkursu „Złota Żaba” i „Złota Żabka”.  W "Żabie" w dziedzinie języka polskiego i literatury nagrody otrzymały nasze uczennice: Patrycja Rogulska (trzecie wyróżnienie) i Marta Kubacka ( szóste wyróżnienie). W matematycznej „Żabce”  laureatem został nasz uczeń Hubert Bączyk ( 8 miejsce). Biorąc pod uwagę, że w konkursach brało udział  12 099 uczniów gratulacje są tym serdeczniejsze. FOTY TUTAJ

Zauważmy, że uroczystość uświetnili zaproszeni goście, przedstawiciele wielu samorządów, Uniwersytetów: im. A. Mickiewicza i Ekonomicznego  oraz nasi uczniowie śpiewający piosenki Wojciecha Młynarskiego. Odnotujmy też, wielce udany piosenkarski debiut na ekosowej szkolnej estradzie prof. Klaudyny Woszczyk!

Z okazji jubileuszu „Żaby” Fundacja wydała z wyjątkową starannością wyjątkową książkę: „Lekcje twórczego myślenia ze Złotą Żabą” – zbiór zadań konkursowych z polskiego i matematyki z rozwiązaniami.  Jak napisali na okładce redaktorzy ( znamy ich!): „Każdy nastolatek (i nie tylko) znajdzie w niej wiele okazji do intelektualnej zabawy i samodzielnego odkrywania radości z myślenia”. Tę książkę warto i trzeba mieć!

W organizacji sobotniej uroczystości pomagało wielu uczniów naszych szkół – serdecznie dziękuję!