Szkolna Akademia Myślenia zaprasza na wykład pt.: „Modelowanie śmiertelności” dr. Marcina Bartkowiaka, który jest adiunktem w Katedrze Matematyki Stosowanej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i jednocześnie znanym w Szkole nauczycielem matematyki na poziomie akademickim i rozszerzonym; autorem m.in. wydanej w 2019 roku monografii „Modelowanie śmiertelności i transfer ryzyka długowieczności”.

Modelowanie matematyczne, w związku z pandemią, jest pojęciem wyjątkowo często przywoływanym w mediach, wypowiedziach ekspertów, ale też polityków. Ma tłumaczyć podejmowane przez nich decyzje, choć jednocześnie przez nich samych bywa dezawuowane. Czym zatem jest modelowanie matematyczne? Na ile jest narzędziem wiarygodnym?
Odpowiedzią m.in. na te pytania będą dwa krótkie wykłady: pierwszy poświęcony modelowaniu zjawisk demograficznych, a kolejny modelom rozprzestrzeniania się wirusów.
Na pierwszy zapraszamy uczniów i nauczycieli w środę 29.04 o godz. 10.15. – nazwę Meetu przekażemy mailowo.