3.jpg

Otworzenie drzwi szkoły w czasach zamkniętych to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza, kiedy wirtualnie spotkać mają się wszyscy - uczniowie, nauczyciele, kandydaci do szkoły i ich rodzice. Żeby nas poznać, trzeba wziąć udział w zajęciach, zobaczyć, jak ze sobą rozmawiamy, razem się bawimy i pracujemy. Pandemia nie musi ograniczać, może być szansą do wyzwań i zmian. Mówili o tym pan dyrektor Witold Gromadzki i pani dr Agnieszka Rosińska, psycholog, wykładowca i mama obecnego maturzysty i absolwenta - dziś studenta. Uczy trudnej sztuki odpowiedzialności za swoją edukację. Daje szansę do spotkań, które w szkole w salach nie byłyby możliwe, a dziś mogą odbywać się wirtualnie, bez względu na odległości, granice i ilości osób.

2.jpg

Uczestnikom warsztatów teatralnych dała szansę stać się aktorami "teatru telewizji". Wspólnie obejrzeliśmy ich etiudę teatralną na motywach "Ślubów panieńskich" Aleksandra Fredry, wybrzmiały brawa, które przy uruchomionych ponad 200 mikrofonach robiły wrażenie większe niż w teatrze. Goście drzwi otwartych mieli okazję wziąć udział w miniwykładach odzwierciedlających pasje i naukowe fascynacje naszych nauczycieli. Odpowiedzi na pytania kandydaci uzyskiwali w wirtualnych punktach konsultacyjnych. Spotkanie zakończyła międzyklasowa rywalizacja. Szukaliśmy wspólnie dnia i miesiąca urodzin klasy, uczniowie stanęli przed koniecznością znalezienia przedmiotów, postaci ze szkolnych lektur. Zwieńczeniem tego ostatniego było wykonanie wspólnego zdjęcia przedstawiającego efekty tej pracy. Najlepiej potrafiła zorganizować się klasa IIB, która wygrała wraz z wychowawczynią panią Dorotą Indrzejczak dzień wolny od nauki i komputera - do spędzenia na świeżym powietrzu.

Zdjęcia konkursowe.

Zdjęcia klasy 7a i 7b, do których inspiracją była lektura “MAŁEGO KSIĘCIA”

7aw1.jpg

7bw1.jpg