Beata4a.jpg

Szkolna Akademia Myślenia rozpoczyna sezon od spotkań z polską literaturą najnowszą. Inauguracyjny wykład W ojczyźnie i na obczyźnie. Najnowsza polska literatura migracyjna na przykładzie "Emigracji Malcolma XD" wygłosi prof.dr.hab. Beata Gromadzka.
Pani Profesor jest nie tylko nauczycielem w naszej szkole, ale także wykładowcą Zakładu Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, autorką wielu publikacji dotyczących literatury dla dzieci i młodzieży, w tym monografii poświęconej twórczości pary niezwykłych, awangardowych artystów XX wieku- Franciszki i Stefana Themersonów. W styczniu tego roku otrzymała z rąk prezydenta tytuł profesora nauk humanistycznych.
Zapraszamy 19 października - we wtorek o godzinie 12.00 do sali wykładowej. Miejsca zarezerwowane dla uczestników pz z języka polskiego i maturzystów. Pozostałe - po ustaleniu z p.A.Białobrzeską.

Beata2.jpg

SAM1_2122.jpg