Tydzień mózgu UAM.jpg

Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli oraz każdego zainteresowanego zgłębianiem tajemnic umysłu i optymalizowaniem jego możliwości! Ciekawe wykłady prowadzone przez znamienitych naukowców z wielu polskich uniwersytetów transmitowane są on-line poprzez kanał YouTube oraz Facebook/Cafe Nauka. Wykłady trwają około 45 minut i dotyczą mózgu w ujęciu wielowymiarowym – fizjologicznym , poznawczym i ewolucyjnym. Poniżej dwa z wielu wykładów, na które zapraszamy szczególnie uczniów uczących się biologii na poziomie zaawansowanym.

MÓZG MATEMATYCZNY: JAK DZIAŁA? DLACZEGO CZASEM ZAWODZI? JAK GO WSPIERAĆ? Dr. Mateusz Hohol; UJ w Krakowie, 16.03.2021, godz 17.00 LINK

BIOLOGICZNE I PSYCHOLOGICZNE SPOSOBY USPRAWNIANIA PAMIĘCI Dr Anna Ziółkowska SWPS w Poznaniu 19.03.2021 godz 17.00 LINK

Wydarzenie na facebook