Dotarła do nas smutna wiadomość: wczoraj, po ciężkiej chorobie zmarł autor naszego pierwszego szkolnego logo – Ryszard Grajewski. Byliśmy 30 lat temu bardzo dumni, że dla nieistniejącej jeszcze szkoły, logo zgodził się zaprojektować, wtedy już uznany, poznański architekt wnętrz i scenograf.

W 1958 roku ukończył Wydział Architektury Wnętrz i Wystawiennictwa poznańskiej ASP. Zaprojektował wyposażenie słynnej poznańskiej galerii „Od nowa”. Projektował polskie pawilony na międzynarodowych wystawach (min.: w 1980 na Polskiej Wystawie Gospodarczej w Dusseldorfie, a w 1998 na Światowej Wystawie Expo w Lizbonie), spektakle z Jego scenografiami wystawiane były nie tylko w większości teatrów Poznania i Wielkopolski, ale w kilkunastu innych miastach. Projektował też dla Teatru Telewizji. Dzisiejsze wielokolorowe logo Szkoły świadomie nawiązuje do zielono-białego sprzed 30 lat. Pani Katarzynie Grajewskiej, współfundatorce Fundacji EKOS, składamy wyrazy współczucia.

stare logo2.jpg