Celem festynu "Razem dla Justyny" jest zbiórka pieniędzy na zakup nierefundowanego leku onkologicznego na 12 miesięcy dla pani Justyny.
Justyna jest mamą dwójki dzieci uczęszczających do SP4. Rok temu wykryto u niej złośliwego rak piersi, niestety w bardzo zaawansowanym stadium. Dziś jest już po operacji oraz w trakcie przyjmowania chemioterapii, którą kończy w listopadzie. Aby uchronić się przed wznową choroby pani Justyna od grudnia musi przyjmować przez 12 miesięcy nierefundowaną terapię, której koszt wynosi ponad 80 tysięcy zł.
Sama nie jest w stanie uzbierać takiej kwoty, dlatego zorganizowała zbiórkę na portalu "siepomaga", gdzie dokładnie opisuje swoją sytuację.
Niestety, aby uzbierać całą kwotę na leczenie brakuje jeszcze 70 tysięcy.
Szkoła wraz z rodzicami postanowiła zorganizować festyn, z którego cały dochód zostanie przekazany właśnie na ten cel. Podczas wydarzenia będzie można zakupić cegiełki, wziąć udział w zajęciach sportowych, plastycznych czy zakupić książki na kiermaszu.
Jak my możemy pomóc?
Chcielibyśmy, aby nasza szkoła zaangażowała się w tę akcję.
We wtorek 15 października organizujemy jednodniową zbiórkę książek (książek, z których już wyrośliście lub które już przeczytaliście) na festyn oraz małych dyń do decoupage (średnica 20 cm). Rzeczy proszę przynosić do sali nr 5.
Zbieramy również chętnych na wolontariuszy w trakcie festynu, który odbędzie się 22 października o godzinie 17:30 na sali gimnastycznej SP4. Zgłoszenia kierujcie do Pani profesor Karoliny Kowalewskiej-Davidson.

Justyna1.png

Justyna2.png