Book2.jpg

W ostatnia środę, 16 listopada, uczniowie klas pierwszych liceum - Gabriela Pietrzyk, Weronika Laks, Julia Zaprzalska i Maciej Laks wzięli udział w konkursie Booktalking zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu pod patronatem Instytutu Anglistyki UAM, Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu i wydawnictwa Pearson.

Book1.jpg

Booktalking to jak opisują organizatorzy: "krótkie zareklamowanie książki, jej ustna prezentacja w języku angielskim. Nie jest to streszczenie ani recenzja, ale raczej przedstawienie bohaterów, fabuły czy też kilku scen z książki. Prezentacja powinna być jak rzut okiem na to, co naprawdę ciekawego znajduje się między okładkami książki."

Book4.jpg

Gabrysia i Weronika prezentowały powieść G.H. Wellsa "Time Machine", natomiast Julia i Maciej wybrali 'Brave, New World' A. Huxleya. Obie drużyny przygotowały pomysłowe prezentacje i wyróżniły się świetnym opanowaniem angielskiego, a także całkiem niezłymi umiejętnościami aktorskimi. Miło mi też poinformować, że Maciej i Julia zajęli w konkursie 2. miejsce.

Book3.jpg