IMG_7779.jpg

“Dziś uczeń, a jutro…?” to projekt edukacyjny skierowany do uczniów klasy IIIAB oraz przyszłościowo do klas IIABC. 03.11.23 odbyło się spotkanie z absolwentami szkoły, którzy obecnie są studentami uczelni wyższych na kierunkach takich jak: medycyna, farmacja, sztuczna inteligencja, biotechnologia molekularna, prawo, psychologia, inżynieria biomedyczna, międzynarodowe stosunki gospodarcze, etnolingwistyka czy technologia drewna.

20231103_173052.jpg

Była to okazja do zweryfikowania i znalezienia odpowiedzi na wiele pytań, które stawiają sobie licealiści. Absolwenci, którzy teraz studiują na uczelniach wyższych opowiedzieli, co zainspirowało ich do podjęcia studiowania danego kierunku. To istotny punkt widzenia, dla uczniów, którzy mogą zrozumieć różnorodność możliwości, jakie stoją przed nimi po ukończeniu szkoły. Prelegenci podzielili się również wskazówkami dotyczącymi aplikacjami na dany kierunek studiów, funkcjonowaniem na uczelni wyższej. Po wystąpieniu uczniowie mieli okazję zadawać pytania i dociec wielu intrygujących ich kwestii.

IMG_7791.jpg

Dziękujemy wszystkim prelegentom, którzy podzielelili się swoim doświadczeniem oraz wsparli merytorycznie obecnych licealistów przed którymi najważniejsze życiowe wybory!