USA1.jpg

Od piątkowej nocy 21.10 grupa naszych uczniów i nauczycieli gościła w Nowym Jorku. W trakcie naszego pobytu zobaczyliśmy m.in.muzea: National September 11 Memorial & Museum, Historii Indian, Historii Naturalnej, The Metropolitan Museum of Art.

USA3.jpg

Mieliśmy też okazję zobaczyć zwykły szkolny dzień uczniów The Bronx High School of Science - jednego z najlepszych nowojorskich liceów.

USA4.jpg

W środę odwiedziliśmy Waszyngton DC. Będąc w DC mielismy okazję zobaczyć: Bibliotekę Kongreu Stanów Zjednoczonych, Kapitol, National Air and Space Museum, Biały Dom. W Waszyngtonie spotkaliśmy się również z absolwentką EKOS-u Magdą Szubert, która oprowadziła nas po mieście oraz opowiedziała o swojej ścieżce edukacyjno - zawodowej.

USA2.jpg

Będąc w Nowym Jorku zobaczyliśmy również wiele symbolicznych miejsc NY ale też miejsc znanych z filmów, literatury, wydarzeń historycznych. Były to m.in.: Statua Wolności, Empire State Building, Central Park, Brooklyn Bridge, Flatiron, Grand Central Station,Wall Street, Staten Island, Williamsburg - dzielnicę ortodoksyjnych Żydów.

USA5.jpg

Podsumowaniem naszego pobytu w Nowym Jorku będzie wystawa zdjęć, którą przygotują uczniowie biorący udział w tym wyjeździe.