Żaba 3a.jpg


Czy zastanawialiście się nad tym, jak często zmiana jednej litery powoduje zmianę znaczenia wyrazu? Czy wiecie, że istnieją liczby nie tylko dodatnie i ujemne, ale również… wesołe? A czy uwierzycie, że istnieją płazy, które mogą dożyć trzydziestki?
Przykładem takiego niezwykłego płaza jest „Złota Żaba” - konkurs, którego pomysłodawcami są nauczyciele naszych szkół. W sobotę 5 marca odbył się drugi etap 29. edycji.
W naszej szkole zjawiło się 220 tęgich głów wraz ze swoimi właścicielami – uczniami i uczennicami z Buku, Gorzowa Wielkopolskiego, Jarocina, Margonina, Murowanej Gośliny, Poznania, Trzemeszna, Wrześni, Zielonej Góry, Żelazkowa… I wielu innych miejscowości, w których mądrych nie sieją, bo oni sami rosną. Przyjechali, aby rozwiązywać zadania szczególnego rodzaju, dowodząc swoich talentów i umiejętności: logicznego i twórczego myślenia, szukania nietypowych rozwiązań, wykraczania poza schematy… Znaleźli się wśród nich także nasi siódmo- i ósmoklasiści, spośród których sześcioro zakwalifikowało się do drugiego etapu.
Tegoroczną edycję „Złotej Żaby” współfinansują: samorząd Województwa Wielkopolskiego, samorządy powiatów: poznańskiego, kościańskiego oraz miast i gmin: Swarzędz, Kórnik, Kostrzyn, Luboń i Września.
Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się dnia 2 kwietnia.
Więcej informacji

Żaba 1a.jpg