Wykład WG2.png

Fundacja Edukacji Społecznej EKOS w Swarzędzu zaprasza uczniów klas 7 i 8 i ich rodziców na wykład Witolda Gromadzkiego: Jak wybrać liceum? Szanse i zagrożenia. Wykład odbędzie się 9.04 2021 r. o godz. 18 w formie zdalnej.
Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa przez wysłanie najpóźniej do wtorku 6 kwietnia wiadomości e-mail pod adresem: fundacja@ekos.edu.pl.
Ukończenie szkoły podstawowej to jednocześnie dla niektórych rozpoczęcie drogi na wyższą uczelnię. Przed nimi wybór kierunku studiów, a wcześniej stosownego profilu klasy licealnej. System edukacji często stanowi trudny do przebrnięcia gąszcz formalnych zależności, a przecież zostają jeszcze istotne problemy związane z umiejętnością nazwania swoich zainteresowań, predyspozycji intelektualnych, emocjonalnych. Potrzebna też będzie umiejętność obserwacji rynku pracy. Wykład ma pomóc rozstrzygnąć wątpliwości, ułatwić podjęcie właściwych decyzji.
Witold Gromadzki to współzałożyciel szkół, współtwórca ich programu, wychowawca i nauczyciel wielu pokoleń uczniów i nauczycieli.