flaga UE.jpg


Z wielką przyjemnością informujemy, że dwoje uczniów naszej szkoły: Ola Kimmel i Jędrek Jedliński uzyskało wyróżnienie w konkursie translatorskim Juvenes Translatores 2020 organizowanym przez Komisję Europejską.
Zadanie konkursowe polegało na przetłumaczeniu tekstu z języka angielskiego na język polski. W tym roku tekst był bardzo trudny, szczególnie pod względem leksykalnym, wyzwaniem była też jego forma – narracja na dwa głosy. Mimo tego, prace Oli i Jędrka zyskały bardzo dobre recenzje. Jędrka pochwalono za „umiejętność rozróżnienia dwóch rejestrów: młodzieżowego stylu pamiętnika i bardziej formalnego stylu notatek analitycznych”. Jury zwróciło także uwagę na „dobre ogólne zrozumienie tekstu i zręczne przetłumaczenie wielu podchwytliwych wyrażeń lub idiomów”. W pracy Oli doceniono „kreatywność rozwiązań i zachowanie podziału na rejestr młodzieżowy i analityczny”.
Gratulujemy Oli i Jędrkowi. To naprawdę duży sukces.
Jeśli chcecie sprawdzić z czym musieli się zmierzyć uczestnicy tej edycji konkursu lub edycji z lat ubiegłych, zajrzyjcie na stronę.