L2.jpg


GALERIA

W środę 1 czerwca o godzinie 7:00 klasy III LO poleciały na długo wyczekiwaną wycieczkę do Londynu. Stolica Zjednoczonego Królestwa przywitał nas piękną słoneczną pogodą oraz tłumem londyńczyków świętujących 70-lecie panowania Elżbiety II. W związku z tym, że nasz hostel znajdował się niedaleko St Paul's Cathedral w piątek znaleźliśmy się w samym centrum obchodów 70-lecia. Niektórzy z nas mieli okazję na żywo zobaczyć członków Rodziny Królewskiej.

L3.jpg


Przez pięć dni bardzo intensywnie poznawaliśmy uroki Londynu. Udało nam się zobaczyć m.in.: Trafalgar Square, St James's Park, Westminster Bridge, Westminster Abbey, Westminster Parliament, Big Ben, Elizabeth Tower, Harrods, Tower Bridge.

L4.jpg


Zwiedziliśmy też: The Shakespeare Globe, Science Museum, National Gallery, British Museum, Tate Modern, Natural History Museum. Popłynęliśmy Tamizą do Greenwich, skąd podziwialiśmy panoramę miasta i przekroczyliśmy południk 0. Z Greenwich do Londynu wróciliśmy tradycyjnym transportem czyli czerwonym piętrowym autobusem.

L5.jpg


Pobyt w Londynie poza bardzo intensywnym programem (zrobiliśmy ponad 100 000 kroków) był świetną okazją do integracji i wspólnego spędzenia czasu poza murami szkoły - była to nasza pierwsza klasowa wycieczka!

L6.jpg