Tytułowa.png

6 grudnia 2023 - w mikołajkowy wieczór spotkaliśmy się w sali gimnastycznej na koncercie charytatywnym. Motywem przewodnim była muzyka filmowa. Tegoroczny koncert charytatywny był wyjątkowy, z tego względu, że to wydarzenie tworzyły uczennice i uczniowie, którzy pracowali w grupach projektowych pod nadzorem prof. K. Kowalewskiej, prof. J. Stachery oraz prof. K. Woszczyk.

DSC_3344.JPG

Wśród wykonawców znalazły się: Karolina Józwiak, Weronika Piguła, Maja Szaroleta, Emilia Maćkowiak, Nadia Hauke-Lopes, Małgosia Płachtij oraz prof. Klaudyna Woszczyk które wykonały piosenki, np. z filmu Skyfall, musicalu The Greatest Showman, The Hunger Games. Publiczność mogła podziwiać układy taneczne w wykonaniu Julii Zaprzalskiej do muzyki z filmu “Czarny łabędź” czy uczennic i uczniów klas I do ścieżki dźwiękowej filmu Mamma Mia! Wiktoria Furmaniak przy akompaniamencie prof. K. Woszczyk zagrała ścieżkę dźwiękową z filmu Amelia, z kolei Ewa Leśniak zaczarowała nas wykonaniem ścieżki dźwiękowej z filmu Dziewiąte Wrota.

DSC_3390.JPG

Utwory poprzedziły serię licytacji. Do najwyżej wylicytowanych przedmiotów zaliczymy: muszkę Mariana Pogasza, którą nosił podczas występów w kabarecie TEY, piłkę oraz koszulkę Lecha Poznań z podpisami piłkarzy, bilety na koncert Dawida Podsiadło. Kwota, którą udało nam się wspólnie zebrać to 15 291 zł (nie wliczając kwoty uzyskanej na kiermaszu świątecznym). Zostanie ona przekazana Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu, umożliwiając finansowanie zajęć z hipoterapii, zakup sprzętu umożliwiającego przeprowadzenie zajęć na koniach.

DSC_3440.JPG

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, bez których licytacja nie mogłaby się odbyć! Dziękujemy również wszystkim licytującym, wykonawcom oraz zaangażowanym w projekt.