Holandia 1.png

We wtorek, 24 września, grupa 18 uczniów z klas IA oraz IB wylatuje do Holandii, do miejscowości Middelburg w Zelandii (na północnym zachodzie kraju). Wymianę młodzieży z Holandią nasza szkoła prowadzi już czwarty rok.
Na uczestników wymiany czekają liczne atrakcje, zaplanowane przez ich rówieśników ze szkoły CSV van De Perre: jazda na tandemach, zwiedzanie farmy produkującej ser, zajęcia sportowe nad Morzem Północnym oraz wegańskie BBQ. Sami również będziemy musieli wykazać się talentami kulinarnymi. Obiecujemy codzienne relacje fotograficzne z naszego wyjazdu.
Galeria

panorama sroda.png

Środa 25.09
Dzisiaj jeździli rowerami po holenderskich ścieżkach rowerowych. Większość uczniów jechała na tandemach, co było dodatkową atrakcją. Zwiedzili dużą farmę, na której było 400 krów. Każda krowa ma własne imię, dzięki czemu daje więcej mleka:) Po południu holenderscy uczniowie urządzili dla wszystkich wegańskiego grilla.

krowy.png

Dowiedzieli się, jak wyprodukować smakowity żółty ser i mieli okazję go spróbować.
We czwartek od rana zwiedzali olbrzymi kompleks magazynów - chłodni. Potem było kino oraz centrum sportowe, gdzie chętni mogli poskakać. Pogoda Polaków nie oszczędza, ale wszyscy szybko się nauczyli, że na holenderskich rowerach jeździ się bez względu na okoliczności.
Piątek był najsłodszym dniem. Uczniowie zwiedzali wytwórnię czekolady, gdzie każdy mógł wyprodukować swoją oryginalną tabliczkę. Wszyscy kosztowali też 50 smaków czekolady z różnych stron świata. Potem odbyła się przejażdżka łodzią po malowniczych kanałach Middelburga. Niektóre mosty były bardzo niskie! Wieczorem odbyło się pożegnalne spotkanie w szkole. Potrawy przygotowane przez polskich gości zostały docenione i szybko zjedzone! Niestety, w sobotę rano nastąpi rozstanie z goscinną Holandią.
Do zobaczenia w Polsce!

IMG-0359 w2.jpg