PHOTO-2023-09-19-12-50-26.jpg

19 września 2023 odbył się w naszej szkole wykład w ramach XI Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi - Make Sense Campaign.

PHOTO-2023-09-19-12-50-27.jpg

Zgromadzeni pierwszoklasiści wysłuchali prelekcji pani dr.n.m. Łucji Weselik oraz pani pielęgniarki Anity Szymańskiej na temat szeregu chorób onkologicznych zlokalizowanych w rozmaitych częściach głowy i szyi, np. języka, nosa, ucha, krtani, tarczycy lub gardła. Uczniowie poznali czynniki, które zwiększają ryzyko rozwoju tych chorób oraz dowiedzieli się jakie objawy powinny niepokoić pacjenta. Zaciekawieni pierwszoklasiści zadawali po wykładzie wiele pytań i w związku z tym w naszej szkolnej bibliotece rozwinęła się prawdziwa medyczna dyskusja. Obie Panie zachęcały młodzież do udziału w sportowej zabawie - 5 km biegu "Uciekaj przed rakiem głowy i szyi", który odbędzie się 23 września nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu.