Ł7.png

We wtorek 7 listopada w Centrum Nauki i Techniki w Łodzi odbyła się Konferencja Młodzi o klimacie 2023. Konferencja została objęta honorowymi patronatami Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanny Zdanowskiej, J.M. Rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. dr hab. Elżbiety Żądzińskiej oraz J.M. Rektora Politechniki Łódzkiej prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Jóźwika.

Ł3.jpg

Celem konferencji było spotkanie młodzieży szkół ponadpodstawowych z całej Polski, prezentacja referatów i dyskusja na temat zmian klimatu i katastrofy klimatycznej.

Ł1.jpg

Z naszej Szkoły w konferencji wzięło udział 6 uczniów: z klas III Szymon Płąchtij i Maksymilian Kosmowski oraz z klas II - Maria Indrzejczak, Zuzanna Pawlak, Zuzanna Snuszka, Wiktoria Wiatrowska.

Ł9.jpg

Szymon z Maksymilianem wzięli aktywny udział w konferencji - przedstawili prezentację na temat Które z wybranych celów programu C40 Cities będzie najtrudniej, a które najłatwiej zrealizować uczennicom i uczniom naszej Szkoły?
Było to bardzo ciekawe doświadczenie i liczymy, że w przyszłym roku nasze referaty zostaną również przyjęte do wygłoszenia na konferencji i dzięki temu weźmiemy w niej udział.