mlodzi_o_klimacie-800x522.jpg

Z przyjemnością informujemy, że zgłoszone przez uczniów naszej Szkoły dwa referaty oraz dwa postery zostały przyjęte do programu IV Konferencji „Młodzi o klimacie 2024”. Zakwalifikowane do Konferencji prace wezmą udział w konkursie na najlepszy poster i najlepszy referat.
Naszą Szkołę na Konferencji reprezentować będą:
W kategorii referat:
Zuzanna Snuszka, Wiktoria Wiatrowska i Natalia Gotowicz.
W kategorii poster:
Zuzanna Pawlak, Maria Indrzejczak, Marcel Musioł i Wiktor Turkiewicz.
Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Konferencja odbędzie się 5-6 listopada w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. W konferencji wezmą udział uczennice i uczniowie szkół ponadpodstawowych wraz z nauczycielami.
Konferencja została objęta honorowymi patronatami: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Klimatu i Środowiska, Ministra Edukacji, Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanny Zdanowskiej, JM Rektora Uniwersytetu Łódzkiego oraz JM Rektora Politechniki Łódzkiej. Partnerami wydarzenia są Uniwersytet Łódzki oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.
Celem Konferencji jest stworzenie forum do dyskusji dla młodzieży i ekspertów o największym wyzwaniu dla ludzkości w ujęciu interdyscyplinarnym. To wyjątkowa okazja, aby podzielić się swoimi przemyśleniami, pomysłami, a może nawet badaniami w obszarze zmian klimatu.