20240829_172736.jpg

25.08.2024 r. nowi uczniowie naszej szkoły wyjechali na obóz adaptacyjny do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Chalinie. Motywem przewodnim całego przedsięwzięcia zostali dawni Słowianie oraz mitologia słowiańska. Wyjazdowi towarzyszyło wiele emocji - obie klasy stale integrowały się, ku uciesze nauczycielek, które z nimi pojechały. Wychowawczynią klasy 7a SP została pani Jowita Rutecka, a wychowawczynią klasy Ia LO pani wicedyrektor - Lucyna Majcher.

1725125256569.jpg

Uczniowie mieli okazję brać udział nie tylko w grach i zabawach integracyjnych, lecz także w wycieczce do Muzeum Zamku Opalińskich w pobliskim Sierakowie, jak również w spacerze po ścieżce edukacyjnej "Jary koło Chalina", podczas której dowiedzieli się wiele na temat regionalnej fauny i flory. W międzyczasie uczniowie rywalizowali między sobą w konkursie na najczystszy pokój w ośrodku.

1725125256439.jpg

Cały pobyt w Chalinie wieńczyło przedstawienie pt. "Legenda o powstaniu EKOS-u", po którym uczniowie mieli okazję porozmawiać ze swoimi bliskimi oraz z nauczycielami, którzy tamtego dnia przyjechali do Chalina, aby wziąć udział w Radzie Nauczycieli.
Obóz adaptacyjny można ocenić jako wyjątkowo udany. Oby więcej wyjazdów w tak wspaniałej atmosferze!"