fizyka 1.PNG

10 uczniów szkoły podstawowej: Zofia Staszkiewicz, Matylda Sobocińska, Antonina Michalak, Joanna Modelska, Konrad Lis, Maksymilian Gromadzki, Jan Cholewiak, Adam Rozmiarek, Antoni Ożarowski oraz Józef Wawrzyniak w ramach zajęć z warsztatów nadobowiązkowych z fizyki doświadczalnej przystąpiło do konkursu organizowanego przez Instytut Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk w Krakowie “Oczarowani Fizyką, edycja 2”.
Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie krótkiego, maksymalnie 7 minutowego filmu przedstawiającego ciekawe zjawisko fizyczne wraz z omówieniem go. Grupa pod opieką prof. Justyny Stachery wykonała własny projekt wizualizatora dźwięku.

Fizyka 2.PNG

W kategorii “Pasjonaci” grupa otrzymała nagrodę w swojej kategorii wiekowej (7 - 8 klasa szkoły podstawowej). Projekt został wykorzystany w trakcie tegorocznych drzwi otwartych.
Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym filmikiem.