zaba1.jpg

Rozpoczyna się 28. edycja Konkursu "Złota Żaba"- adresowanego do uczniów klas VII i VIII i rozgrywanego w dwóch dziedzinach: matematyki oraz literatury i języka polskiego. Do 23 października nauczyciele zgłoszą chętnych. Pierwszy etap: matematyka 18 listopada, j. polski i literatura 19. listopada.
Regulamin i harmonogram Konkursu można przeczytać na stronie: zlotazaba.pl.
Szansę na sukces w Konkursie ma każdy, kto myśli nieszablonowo, lubi zagadki logiczne, łamigłówki, krzyżówki, posiada wyobraźnię. Konkurs dla szkół w całej Wielkopolsce i w województwie lubuskim wymyślili i przeprowadzają nauczyciele naszych szkół. To oni układają zadania. Wśród autorów są pracownicy Instytutu Filologii Polskiej UAM i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
Aby bliżej poznać Żabę, warto sięgnąć po wydany przez Fundację zbiór zadań pt. Lekcje twórczego myślenia ze Złotą Żabą (dostępny w sprzedaży u pani księgowej oraz dla zainteresowanych wysyłkowo po złożeniu zamówienia mailem: zlota_zaba@ekos.edu.pl.
Ci, którzy skutecznie "połkną tę żabę", w marcu wezmą udział w drugim etapie i powalczą o statuetki złotej żaby i nagrody rzeczowe.
Organizatorem Konkursu jest Fundacja Edukacji Społecznej EKOS, która prowadzi nasze szkoły społeczne. Do wygrania jest więc także prawo przyjęcia do I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi Fundacji EKOS w Swarzędzu i zniżka w czesnym.

zaba3.jpg