zlota zaba.jpg


Rozpoczyna się, dwukrotnie odraczana z powodu epidemii, 28. edycja "Złotej Żaby" - konkursu adresowanego do uczniów klas VII i VIII i rozgrywanego w dwóch dziedzinach: matematyki oraz literatury i języka polskiego.
Pierwszy etap z matematyki odbędzie się w środę 10 lutego 2021 r., z języka polskiego i literatury w czwartek 11 lutego.
Szansę na sukces w Konkursie ma każdy, kto myśli nieszablonowo, lubi zagadki logiczne, łamigłówki, krzyżówki, posiada wyobraźnię. Konkurs dla szkół w całej Wielkopolsce i w województwie lubuskim wymyślili i przeprowadzają nauczyciele naszych szkół. To oni układają zadania. Wśród autorów są pracownicy Instytutu Filologii Polskiej UAM i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
Aby bliżej poznać Żabę, warto sięgnąć po wydany przez Fundację zbiór zadań pt. Lekcje twórczego myślenia ze Złotą Żabą (dostępny w sprzedaży u pani księgowej oraz dla zainteresowanych wysyłkowo po złożeniu zamówienia mailem: zlota_zaba@ekos.edu.pl.
Regulamin i harmonogram Konkursu można przeczytać na stronie: zlotazaba.pl.

Ci, którzy skutecznie "połkną tę żabę", w marcu wezmą udział w drugim etapie i powalczą o statuetki złotej żaby i nagrody rzeczowe. Do wygrania jest także prawo przyjęcia do I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi Fundacji EKOS w Swarzędzu i zniżki w czesnym.
Konkurs wraz z Fundacją Edukacji Społecznej EKOS współfinansują: Województwo Wielkopolskie, Powiat Poznański, Miasto i Gmina Swarzędz, a także: Luboń, Kórnik, Września, Kostrzyn, Powiat Kościański.

zaba3.jpg