PHOTO-2019-11-12-16-46-43.jpg

Poniedziałek był pierwszym dniem w Bal Bharati Public School. Dzien ten rozpoczał się tradycyjnym powitaniem, ktōrego dokonał Dyrektor L. V. Sehgal. Uczniowie przystrojeni zostali w kwiaty a każdy z naszych partnerów powiedział kilka słów na temat swojego polskiego przyjaciela. W dalszej części dnia braliśmy udział w zajeciach z tańca, które okazały się wielkim dla nas wyzwaniem. Lekcje te przedzielone zostały zajęciami artystycznymi, w trakcie których ozdabialiśmy łańcuchy, które po powrocie zawisną w naszych polskich domach. Druga część dnia upłynęła na aktywnościach spędzanych w domach goszczących, a wieczorem uczniowie wspólnie z indyjskimi partnerami i ich rodzinami bawili się w jednym z klubów w miescie.

PHOTO-2019-11-12-16-47-50.jpg

Wtorkowy dzień był świętem w Indiach, dlatego zajęcia szkolne zostały odwołane. Tego dnia sikhowie - jeden z odlamów hinduizmu - obchodzili 550 rocznicę urodzin swojego założyciela, którym byl Guru Nanak. Do Delhi zjechały tysiące sikhow by od świtu świętować to wydarzenie. Z uwagi na zatłoczenie miasta godziny przedpołudniowe spęziliśmy w rodzinach goszczących. Po obiedzie pojechaliśmy poza Nowe Delhi do regionalnego skansenu Chokhi Dhani, gdzie przez kilka godzin oddawailiśmy się wspólnym aktywnościom, z których ostatnią była tradycyjna kolacja.

Galeria 3, Galeria 4