IMG_9776.jpg

26 kwietnia społeczność szkolna pożegnała tegorocznych maturzystów, którzy przez 4 lata nauki w szkole średniej zdobywali wiedzę, która umożliwiła im przystąpienie do egzaminu maturalnego. Słowa, które towarzyszyły tegorocznemu zakończeniu brzmiały “Najlepszy czas na działanie jest teraz…”. Uroczystość pożegnania maturzystów przygotowały uczennice i uczniowie klasy IIIAB wraz z wychowawczynią.
W trakcie uroczystości nie zabrakło wspomnień, powrotu do wydarzeń, w których tegoroczni maturzyści uczestniczyli. Był to czas refleksji, ale również miejsce na uśmiech i niespodzianki. Cała społeczność szkolna od szkoły podstawowej po szkołę średnią w formie krótkiego filmu przekazała życzenia pomyślności na czas tegorocznych matur.
Życzenia - film
Galeria
Swoje wspomnienia z tegorocznymi maturzystami zwerbalizowali Nauczyciele. Maturzyści zostali obdarowani atrybutem, który jak legenda EKOSowa głosi zapewnia pomyślność w trakcie pisania egzaminów - długopis z czarnym wkładem “DŁUGOPIS MOCY”. Te i wiele innych atrakcji uwiecznił występ artystyczny uczennicy klasy IIIAB Mai Szarolety, a także występ specjalny maturzystów. Przygotowali sparafrazowany utwór Marka Grechuty “Ważne są dni…”. Poprowadzili także EKOSową galę Oscarów, w której wyróżnili w oddzielnych kategoriach Nauczycieli.
Maturzyści otrzymali świadectwa wraz z nagrodami. A najlepsi zostali wyróżnieni specjalnymi dyplomami. W gronie tym znaleźli się: Antoni Mrozek (najlepszy biolog, chemik, anglista na poziomie dwujęzycznym), Jan Matuszewski (najlepszy fizyk i geograf), Małgorzata Muszkieta (najlepsza anglistka na poziomie rozszerzonym), Tymon Matłoka (najlepszy historyk). Miano niezawodnych, czyli nagrodę specjalną od wychowawczyni prof. Agnieszki Banaszak otrzymli Małgorzata Muszkieta i Philip Albrecht.
Najczęściej wyróżnionym uczniem rocznika 2020 - 2024 został Anotni Mrozek, to właśnie On uzyskał najwyższe wyniki w nauce z przedmiotów realizowanych na poziomie rozszerzonym. Może się również poszczycić tytułem najlepszego absolwenta, na mocy którego skierował kilka słów do szkolnej społeczności w imieniu tegorocznych maturzystów. Uroczystości zostały również wzbogacone przemówieniami Przewodniczącego Rady Szkoły Pana Jędrzeja Jerzmanowskiego, Pani Dyrektor Anny Białobrzeskiej, a także Rodziców Iwony Albrecht i Michała Ołdakowskiego. W imieniu klasy IIIAB kilka słów do maturzystów skierował Bartosz Olasek.
Od wtorku 6 maja rozpoczynają się egzaminy maturalne, w związku z tym życzymy naszym absolwentowm żeby podczas egzaminów zachowali spokój i pewność siebie, aby potrafili w pełni wykorzystać całą swoją wiedzę i umiejętności.
Powodzenia!