p1.jpg

Jak zostać notariuszem? Czym zajmuje się radca prawny? Czy praca stomatologa wymaga siły fizycznej? Jak wygląda dzień pracy kardiochirurga? Na czym polega projektowanie domów w pracowni architektonicznej?
To tylko niektóre z pytań, na które uczniowie klas IIIA i IIIB mogli sobie odpowiedzieć w czasie realizacji projektu zawodowego. Polegał on na spędzeniu jednego dnia w pracy z wybranym przez siebie mentorem i zgromadzeniu informacji, które pozwoliłyby na odpowiedzenie sobie na ważkie pytania dotyczące wyboru przyszłej ścieżki zawodowej.
Uwieńczeniem projektu były prezentacje uczniów oglądane również przez koleżanki i kolegów z młodszych klas. Wydaje się, że wizyty w wybranych przez siebie miejscach pracy utwierdziły większość trzecioklasistów w przekonaniu, że jest to zawód, który chcą w przyszłości wykonywać.