Z1.JPG

22 kwietnia w naszej szkole odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników trzydziestej „Złotej Żaby”.
Laureatom i wyróżnionym, łącznie 82. osobom spośród 4 680 uczestników tej edycji, rozdano prestiżowe trofea - statuetki Złotej Żaby i nagrody rzeczowe: książki i pomoce naukowe. Ci, którzy wybiorą naukę w liceum Fundacji EKOS, otrzymają stypendia. Tradycyjnie nagrodzeni zostali też nauczyciele laureatów trzech najwyższych miejsc.

Z2.JPG

Uczniowie naszej szkoły podstawowej uzyskali znakomite wyniki. Konkurs w dziedzinie literatury i języka polskiego wygrała Maja Pirogowicz z klasy 8b, w której języka polskiego uczy pani Paulina Koschany. Maja wzięła także udział w konkursie z matematyki, w którym zajęła 5. miejsce! Laureatkami z matematyki zostały też Zuzia Stachowiak z kl. 8b (miejsce 9.) i Basia Gajewska z kl. 8a (miejsce 15.).

Z7.JPG

Pełna lista wyników i fotorelacja z rozdania nagród dostępne są na stronie: zlotazaba.pl.
Uroczystość uświetnił koncert poznańskiego zespołu Retro Jazz Quartet, który zagrał standardy polskiej muzyki filmowej we własnych, oryginalnych aranżacjach. Zwycięzcom sukcesów pogratulowali i nagrody wręczyli członkowie Komisji Konkursowej oraz przedstawiciele instytucji wspierających swarzędzkie konkursy.
Wspólnie z Fundacją konkurs sfinansowały samorządy: Województwa Wielkopolskiego, powiatów: poznańskiego, kościańskiego, obornickiego, średzkiego, miast i gmin: Swarzędz, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Września.

Sponsor zaba.jpg