staz2.jpg

Tak brzmi nagłówek na stronie głównej witryny Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu. Miło nam pochwalić się że aż 4 z 5 zakwalifikowanych na staże to uczniowie naszej szkoły. Hubert, Emilia, Dominika i Antoni realizujący biologię i chemię na poziomach rozszerzonych już od tygodnia współpracują z min. Zakładem Biologii Obliczeniowej Niekodującego RNA, Zakładem Biotechnologii Medycznej czy Zakładem Neuroonkologii Molekularnej.
Pełni ekscytacji i ze świadomością wyjątkowej szansy opowiadają o technikach badawczych które poznają, najnowszych mikroskopach i merytorycznej opiece, którą są otoczeni przez swoich mentorów. Warunkiem otrzymania tego przywileju było wygranie konkursu na esej dotyczący wykorzystania najnowszych technik chemii bioorganicznej w rozwoju nauki czy diagnozowaniu chorób.
Trzymamy za nich kciuki i mocno wierzymy, że ziarno zostało zasiane i kto wie… może za kilka lat tytuł ”przyszłego noblisty” okaże się proroczy…