IMG_9342.jpg

Dnia 18 marca uczniowie klasy IIIAB przystąpili do finału projektu edukacyjnego “Staż zawodowy”. Uczniowie przygotowali prezentację w ramach sprawozdania z przebiegu dnia stażowego, które zostały wysłuchane przez uczniów klas I i II oraz członków komisji.

IMG_7098.jpg

Realizacja projektu rozpoczęła się już w październiku od spotkania z absolwentami szkoły, którzy obecnie są studentami uczelni wyższych. Podzielili się oni swoim doświadczeniem, udzielili odpowiedzi na pytania. Po spotkaniu uczniowie przystąpili do poszukiwań mentorów, pisząc listy motywacyjne. Zadanie to nie należało do najprostszych. W kolejnych etapach uczniowie przystąpili do stworzenia karty pytań, które skierowali do swojego mentora w trakcie dnia stażowego. 1 marca uczniowie udali się do miejsca pracy swojego wybranego mentora.

IMG_7094.jpg

Wśród zainteresowań uczniów klas III znalazły się takie zawody jak: prawnik, lekarz, architekt, programista, ale również te związane z budownictwem, zarządzaniem inżynierią produkcji czy nawet inżynierą lotnictwa.