Instytut teatrlny.jpg


Zespół teatralny “Niegromotni, czyli Sorry Wiliam” pod opieką Karoliny Wyrozumskiej, wziął udział w konkursie DIG IT organizowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. To konkurs na najlepsze projekty i działania teatralne zrealizowane online w czasie pandemii COVID-19. Konkurs kierowany jest do teatrów, organizacji pozarządowych, artystów freelancerów, grup nieformalnych i przedsiębiorców, którzy zrealizowali w sieci przedsięwzięcia teatralne między 12 marca 2020, czyli od dnia pierwszego zawieszenia działalności instytucji kultury, do 31 marca 2021. Premiera nagranego w 95% zdalnie filmu “Orfeusz w wirtualnym piekle” miała miejsce 2 lipca 2020r.
I właśnie to dzieło otrzyma wyróżnienie w jednej z czterech kategorii- najlepszy spektakl premierowy (przedstawienia przygotowane i zrealizowane specjalnie z myślą o ich prezentacji w internecie).Wszystkich zwycięzców można poznać już w najbliższy piątek 11 czerwca o godz. 19:00
11 czerwca o godz. 19:00 w siedzibie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego odbędzie się finał pierwszej edycji konkursu DIG IT oraz uroczyste wręczenie nagród. Wydarzenie będzie transmitowane na stronie www Instytutu Teatralnego oraz na Facebooku i na kanale YouTube IT.
Konkurencja była ogromna, ponieważ zgłoszonych zostało, aż 270 projektów konkursowych, z czego w naszej kategorii 98.
Serdeczne gratulacje dla całego Zespołu i Pani Reżyser.

Link do wydarzenia
Spektakl