fizyka.png

26 czerwca troje licealistów – Hanna Górska, Tomasz Gościński i Jakub Mrówczyński - wzięło udział w XIX Spotkaniu Ogólnopolskiego Klubu Demonstratorów Fizyki, które w tym roku odbyło się we Wrocławiu. Wspólnie z panem Tomaszem Sobiepanem z IMAGE RECORDING SOLUTIONS Sp. z o.o. uczniowie zaprezentowali kilka doświadczeń szkolnych z wykorzystaniem czujników bezprzewodowych. Wystąpienie składało się z dwóch części. Pierwsza, przygotowana przez licealistów, dotyczyła wyznaczania współczynnika sprężystości. W części drugiej uczniowie asystowali przy doświadczeniu umożliwiającym wyznaczenie zależności ciśnienia powietrza od objętości oraz natężenia światła od odległości od źródła punktowego.
Hani, Kubie i Tomkowi oraz ich opiekunce - pani profesor Agnieszce Rosiak - serdecznie gratulujemy udanego wystąpienia!

IMG_20190626_102404.jpg

IMG_20190626_102643.jpg