ISLP Logo.jpg

Miło nam poinformować, że w V edycji Międzynarodowego Konkursu Umiejętności Statystycznych w kategorii klas 7-8 szkół podstawowych II i III miejsce zajęły zespoły złożone z uczniów klas siódmych naszej Szkoły.
Tematyką V edycji konkursu było: "Środowisko, biologia lub zrównoważony rozwój - rozwijanie umiejętności prowadzenia badań, wnioskowania i opisywania wyników na przykładzie wskazanych tematów".

Laureaci:
II miejsca

Wiktor Jastrzębowski, Bartosz Kopyra, Ignacy Rosada za pracę "Zmiana świadomości dotyczącej ochrony środowiska na przykładzie wykorzystania opakowań wielorazowych i biodegradowalnych". Opiekun: Dorota Indrzejczak, Małgorzata Kopyra

III miejsce

Aleksandra Rączka, Antonina Ratajszczak, Maria Indrzejczak, Martyna Janus, Marianna Wilanowska za pracę "Różnorodność ptaków na wsi i w mieście". Opiekun: Agnieszka Banaszak

Międzynarodowy Konkurs Umiejętności Statystycznych (International Statistical Literacy Project, ISLP), prowadzony jest przez Stowarzyszenie Międzynarodowe na rzecz Edukacji Statystycznej (International Association for Statistical Education, IASE) od 2007 roku. Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności uczniów w opisywaniu ich środowiska za pomocą statystyk oraz używanie statystyk jako narzędzia do uczenia się o ich codziennym życiu.

Serdecznie gratulujemy!!!

Wyniki konkursy

Nagrodzone prace

Miejsce II

poster 7a.jpg

Miejsce III

Plakat ptaki.jpg


Pozostałe prace zgłoszone do konkursu

Zespół w składzie: Aniela Kopyra, Jagoda Snuszka

Temat: "Wpływ pandemii COVID-19 na ślad węglowy pozostawiany przez uczniów ILO w Swarzędzu".

plakat IID.jpg

Zespół w składzie: Aniela Filip, Natalia Gotowicz, Patrycja Janus, Gabriela Pietrzyk, Zuzanna Mikołajewska - Rachwol

Temat: "Wpływ obecności zwierząt domowych na nasze zdrowie podczas pandemii"

Plakat zwierzeta.jpg