Żaba - post 2021-22 (1).jpg

Rozpoczyna się 29. edycja "Złotej Żaby" - konkursu dla uczniów klas VII i VIII, rozgrywanego w dwóch dziedzinach: matematyki oraz literatury i języka polskiego.
Pierwszy etap z matematyki odbędzie się we wtorek 16 listopada 2021 r., z języka polskiego i literatury w środę 17 listopada.
Szansę na sukces w Konkursie ma każdy, kto myśli nieszablonowo, lubi zagadki logiczne, łamigłówki, krzyżówki, posiada wyobraźnię. Konkurs dla szkół w całej Wielkopolsce i w województwie lubuskim wymyślili i przeprowadzają nauczyciele naszych szkół. To oni układają zadania. Wśród autorów są pracownicy Instytutu Filologii Polskiej UAM i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
Aby bliżej poznać Żabę, warto sięgnąć po wydany przez Fundację zbiór zadań pt. Lekcje twórczego myślenia ze Złotą Żabą (dostępny w sprzedaży u pani księgowej oraz dla zainteresowanych wysyłkowo po złożeniu zamówienia mailem: zlota_zaba@ekos.edu.pl).
Regulamin i harmonogram Konkursu można przeczytać na stronie: zlotazaba.pl.
Zwycięzcy etapu szkolnego w marcu wezmą udział w drugim etapie i powalczą o statuetki złotej żaby i nagrody rzeczowe. Do wygrania jest także prawo przyjęcia do I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi Fundacji EKOS w Swarzędzu i zniżki w czesnym.
29. Konkurs, wraz z Fundacją Edukacji Społecznej EKOS , współfinansują: Województwo Wielkopolskie, Powiat Poznański, Miasto i Gmina Września oraz inne powiaty, miasta, gminy, a także prywatni sponsorzy.