Pierwszy weekend w Indiach za nami.

lotnisko panorama.jpg

Zgodnie z planem w sobotę 9 listopada wylądowaliśmy na Lotnisku im. Indiry Gandhi w New Delhi. Po nocnym locie, dwugodzinnej odprawie i odbiorze bagaży przywitały nas partnerskie rodziny z Indii. Kwiaty, uściski, uśmiechy były tym, co na pewno z tego spotkania zapamiętamy.


Sobota upłynęła nam na odpoczynku w rodzinach goszczących oraz pierwszych wyprawach do miasta. Nasi uczniowie już tego pierwszego dnia robili zdjęcia pod oświetloną narodowymi barwami India Gate i zwiedzili oszałamiającą swymi barwami sikhijską świątynię Gurudwara Bangla Sahib.


PHOTO-2019-11-10-18-49-24.jpg

Z kolei niedzielę część z nas spędziła w katolickim kościele oraz w Świątyni Lotosu - jednej z najbardziej rozpoznawalnych budowli w New Delhi. Całą grupą udaliśmy się także do miejsca związanego z wyznawcami islamu, jakim jest wzniesiony w XIII w. Kutb Minar. W ciągu dwōch dni mieliśmy okazję odwiedzić miejsca kultu czterech religii, co w perspektywie Indii nie jest niczym zaskakującym.


szkoła panorama.jpg

W poniedziałek odbyło sie uroczyste powitanie w Bal Bharati Public School, w której uczy się pięć tysięcy uczniów. Zostaliśmy powitani zgodnie z indyjską tradycją - barwnie i kwieciście.

Galeria 2, Galeria 3


Z pozdrowieniami z New Delhi - uczniowie i nauczyciele