wykład1.jpg

W czwartek, 22.09. 2022 uczniowie klas III i IV poziomu rozszerzonego z biologii mieli ogromną przyjemność wysłuchać wykładów poświęconych realizacji Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi.

Wykład2.jpg

Spotkanie odbyło się w ramach Dnia Edukacyjnego Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi i było tym bardziej ważne, że w tym roku program obchodzi dziesięciolecie istnienia i może poszczycić się wieloma sukcesami w perspektywie leczenia, profilaktyki i dydaktyki. Wykłady poprowadzone przez Panią doktor Łucję Weselik oraz przez Panią mgr Anitę Szymańską uświadomiły uczniom złożoność i trudność leczenia nowotworów usytuowanych w obrębie głowy i szyi ale również pokazały, że znakomicie poprowadzone leczenie, pielęgnacja i rehabilitacja pozwala pacjentom po inwazyjnych zabiegach na powrót do sprawności fizycznej, psychicznej i społecznej.

Wykład3.jpg