smulek 3.jpg

Tak się w tym roku złożyło, że w Dniu Kobiet przybył do naszej szkoły bardzo interesujący Pan... W odpowiedzi na cykliczne wydarzenie jakim jest Szkolna Akademia Myślenia gościliśmy pana dr inż Wojciecha Smułka.

IMG_7052.jpg

Pan doktor jest naukowcem związanym z Wydziałem Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej. Jego badania obejmują zagadnienia związane z wykorzystaniem naturalnych surfaktantów do regulacji biodostępności w procesach oczyszczania środowiska oraz w systemach dostarczania leków i suplementów diety.

IMG_7054.jpg

Wykład wygłoszony przez pana doktora dotyczył właśnie najnowszych metod uwalniania substancji czynnych leków, które w znacznym stopniu zależą od sposobu skonstruowania "opakowania" leku. Temat bardzo zainteresował uczniów poziomów rozszerzonych z biologii i chemii i skłonił od zadawania licznych pytań. Po części teoretycznej pan doktor w interesujący sposób opowiedział o ścieżce swojej kariery, która wcale nie była prosta i oczywista.
Liczymy na kolejne inspirujące spotkania.