Bez tytułu.png


IMG_4325.jpg

W niedzielne popołudnie 10 marca z rewizytą przyjechała nasza partnerska szkoła z Dolnej Saksonii w Niemczech.
Nasi przyjaciele zostali ciepło przywitani na dworcu autobusowym w Poznaniu i zgodnie z polską tradycją spędzania niedzieli z rodziną, swój pierwszy wieczór spędzili w domach swoich partnerów z wymiany.

IMG_4316.jpg

W poniedziałek od rana przebywaliśmy w szkole. Wspólnie uczestniczyliśmy w lekcji biologii, języka angielskiego oraz w przygotowanej przez polskich uczniów lekcji języka polskiego. Ta ostatnia szczególnie utkwiła nam w pamięci, a niemieccy uczniowie wielokrotnie podczas kolejnych dni udowadniali, ile już potrafią po polsku;)

IMG_4356.jpg

Kolejnego dnia było trochę historii, ponieważ wybraliśmy się zwiedzać Zamek Cesarski w Poznaniu. Był też czas na wspólną pracę, kiedy to uczniowie łącząc się w polsko-niemieckie grupy realizowali projekt omawiający zagadnienia kultury, szkolnictwa, kulinariów i codziennego życia w Polsce i Niemczech.

PHOTO-2023-03-22-17-49-28.jpg

Bardzo ciekawym punktem naszego programu była wycieczka do Wrocławia. Wrocław po raz kolejny zachwycił: starówką, krasnalami, piękną architekturą.
Młodzież miała również okazję odwiedzić wrocławskie Zoo i odkryć tajemnice podwodnego świata we wrocławskich Afrykarium.
Ostatni dzień wymiany spędziliśmy odkrywając dziedzictwo Ostrowa Tumskiego w Bramie Poznania. Udało się nam również zobaczyć Koziołki na poznańskim Starym Rynku i spróbować jedynego w swoim rodzaju Rogala Świętomarcińskiego.
Ostatnie wspólne chwile spędziliśmy na kręglach i widać było, że będzie nam trudno się rozstać…

IMG_4392.jpg

Nasz projekt wymiany dofinansowywany jest przez Polsko- Niemiecką Współpracę Młodzieży, organizację, która nie tylko wspiera tego rodzaju inicjatywy, ale także inspiruje do działania.

Fotorelacja