Niemcy panorama.png

Dziś 9 września grupa 10 uczniów uczących się języka niemieckiego na poziomie zaawansowanym wyjeżdża na wymianę do Niemiec, do miejscowości Meinersen położonej w Dolnej Saksonii. Jest to już kolejne, drugie spotkanie młodzieży z zaprzyjaźnioną szkołą.
Na uczestników wymiany poza intensywną pracą nad wspólnym, niemiecko - polskim projektem, czeka również: zwiedzanie fabryki Volkswagena w Wolfsburgu, wizyta w pięknym mieście Braunschweig oraz wiele innych punktów programu, w których młodzież będzie mieć szansę na integrację - oczywiście w języku niemieckim.
Galeria
Uczestnicy wymiany cały wtorek spędzili w Meinersen. Poznawali swoich niemieckich kolegów, brali udział w lekcjach oraz współtworzyli przedstawienie. Pod koniec dnia odwiedzili "domu artystów".

panorama 2.jpg

Kolejny dzień wymiany mamy już za sobą. Młodzież pracowała pilnie - wspólnie ze swoimi gospodarzami przygotowywali prezentacje. Tematy były różne, od historycznych po rozrywkowe. Po obiedzie budowali tratwę, którą później pływali po rzece Oker w Brunszwiku.

panorama3.jpg

Czwartek to już ostatni dzień wymiany, bardzo intensywny i pełen wrażeń. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie fabryki Volkswagena w Wolfsburgu. Nastepnie uczniowie odwiedzili centrum nauki, zabawy i eksperymentów: "Phaeno". Wieczorem czekała ich wspólna zabawa w kręgielni - no i pożegnanie.